Test rýchleho nabíjania zariadenia Xiaomi Mi 10 Ultra odhalil, že deklarovaný výkon 120W v praxi nedosahuje

Test odhalil, že Mi 10 Ultra dosiahol pri teste výkonu nabíjania maximálnu hodnotu 92,3W

MIUI 11 Animacia rychleho nabijania
Zdroj: Vosveteit.sk

Mi 10 Ultra je aktuálne najvýkonnejším smartfónom spoločnosti Xiaomi na trhu, ktorý priniesol viacero pokročilých technológií. Jednou z nich bola aj technológia rýchleho nabíjania pri maximálnom výkone 120W. Funguje však 120W rýchle nabíjanie aj v praxi? Test portálu androidauthority.com odhaľuje, že nie.

Mi 10 Ultra deklarovaný výkon nedosahuje

Mi 10 Ultra je jedným z mála smartfónov, ktorý je dodávaný so 120W nabíjačkou v balení. Znamená to, že maximálny výkon nabíjania môžu používatelia využívať hneď po vybalení zariadenia. Test portálu AndroidAuthority však odhalil, že v praxi by stačila aj menej výkonná nabíjačka. Dôvodom je, že maximálne nameraný výkon sa v praxi nepribližuje ku deklarovanému výkonu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál konkrétne píše, že pri začatí nabíjania maximálny výkon je 92,3W pričom plynúcim časom klesá na úroveň 80,1W (pozn. redakcie: po väčšinu času nabíjania výkon dosahuje 86,4W. Nižšie na diagrame je deklarovaná najnižšia dosiahnutá hodnota 80W).  Znamená to, že zariadenie z 0% na 100% je možné na konci dňa nabiť za 21 minút. V prípade použitia nabíjačky s výkonom 50W je možné nabiť zariadenie za 29 minút a v prípade využívania 18W nabíjačky, smartfón je možné nabiť za 68 minút.

Xiaomi Mi 10 Ultra_test rychleho nabijania
Zdroj: androidauthority.com

Pri pohľade na teplotu zariadenia v procese nabíjania, pri 80W nabíjaní svoj vrchol dosahuje na úrovni 43,8°. Pri 50W nabíjaní 39,2° a pri 18W nabíjaní vrchol je 29,1°.

Xiaomi Mi 10 Ultra_test nabijania_teplota smartfonu
Zdroj: androidauthority.com

Implementácia 120W rýchleho nabíjania vyvoláva viacero otáznikov

Odhliadnuc od toho, že zariadenie v praxi nedosahuje maximálne deklarované hodnoty, tak rozdiel medzi 80W a 50W rýchlym nabíjaním v praxi nie je vôbec významným. Rozdiel je na úrovni 8 minút. Portál píše, že využívanie vyššieho výkonu je výhodné pri krátkom nabíjaní po dobu pár minút, kedy teplota zariadenia nedosahuje tak extrémne hodnoty. Inak odporúča využívať menej výkonné nabíjanie, kedy nedochádza k tak významnému prehrievaniu zariadenia, ktoré má vplyv na životnosť batérie.

„Teploty sa počas dvojminútového nabíjania nezvýšia príliš vysoko a skončíte s 20% batériou. To je celkom užitočné. Avšak pri stresujúcich rýchlostiach C a vysokých teplotách, ktoré sa hromadia počas celého cyklu nabíjania, by som sa držal niečoho pomalšieho po dobu dlhšiu ako pár minút.“ píše portál.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre