Spravodajstvo

Test rýchleho nabíjania zariadenia Xiaomi Mi 10 Ultra odhalil, že deklarovaný výkon 120W v praxi nedosahuje

Test odhalil, že Mi 10 Ultra dosiahol pri teste výkonu nabíjania maximálnu hodnotu 92,3W

Mi 10 Ultra je aktuálne najvýkonnejším smartfónom spoločnosti Xiaomi na trhu, ktorý priniesol viacero pokročilých technológií. Jednou z nich bola aj technológia rýchleho nabíjania pri maximálnom výkone 120W. Funguje však 120W rýchle nabíjanie aj v praxi? Test portálu androidauthority.com odhaľuje, že nie.

Mi 10 Ultra deklarovaný výkon nedosahuje

Mi 10 Ultra je jedným z mála smartfónov, ktorý je dodávaný so 120W nabíjačkou v balení. Znamená to, že maximálny výkon nabíjania môžu používatelia využívať hneď po vybalení zariadenia. Test portálu AndroidAuthority však odhalil, že v praxi by stačila aj menej výkonná nabíjačka. Dôvodom je, že maximálne nameraný výkon sa v praxi nepribližuje ku deklarovanému výkonu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál konkrétne píše, že pri začatí nabíjania maximálny výkon je 92,3W pričom plynúcim časom klesá na úroveň 80,1W (pozn. redakcie: po väčšinu času nabíjania výkon dosahuje 86,4W. Nižšie na diagrame je deklarovaná najnižšia dosiahnutá hodnota 80W).  Znamená to, že zariadenie z 0% na 100% je možné na konci dňa nabiť za 21 minút. V prípade použitia nabíjačky s výkonom 50W je možné nabiť zariadenie za 29 minút a v prípade využívania 18W nabíjačky, smartfón je možné nabiť za 68 minút.

Xiaomi Mi 10 Ultra_test rychleho nabijania
Zdroj: androidauthority.com

Pri pohľade na teplotu zariadenia v procese nabíjania, pri 80W nabíjaní svoj vrchol dosahuje na úrovni 43,8°. Pri 50W nabíjaní 39,2° a pri 18W nabíjaní vrchol je 29,1°.

Xiaomi Mi 10 Ultra_test nabijania_teplota smartfonu
Zdroj: androidauthority.com

Implementácia 120W rýchleho nabíjania vyvoláva viacero otáznikov

Odhliadnuc od toho, že zariadenie v praxi nedosahuje maximálne deklarované hodnoty, tak rozdiel medzi 80W a 50W rýchlym nabíjaním v praxi nie je vôbec významným. Rozdiel je na úrovni 8 minút. Portál píše, že využívanie vyššieho výkonu je výhodné pri krátkom nabíjaní po dobu pár minút, kedy teplota zariadenia nedosahuje tak extrémne hodnoty. Inak odporúča využívať menej výkonné nabíjanie, kedy nedochádza k tak významnému prehrievaniu zariadenia, ktoré má vplyv na životnosť batérie.

„Teploty sa počas dvojminútového nabíjania nezvýšia príliš vysoko a skončíte s 20% batériou. To je celkom užitočné. Avšak pri stresujúcich rýchlostiach C a vysokých teplotách, ktoré sa hromadia počas celého cyklu nabíjania, by som sa držal niečoho pomalšieho po dobu dlhšiu ako pár minút.“ píše portál.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close