Návody

Tento trik v službe Gmail vám zmení zážitok z používania aplikácie, a to hlavne, ak používate viac účtov súčasne

Pozrite sa na tento trik v službe Gmail, prostredníctvom ktorého môžete prepínať medzi viacerými účtami a to len pomocou jednoduchého ťahu prstami.

Služba Gmail je nesmierne populárnou medzi používateľmi. Dôvodom je, že jednak ponúka dostatok voľného priestoru pre naše e-mailové správy, tak zároveň je dostupnou zadarmo. Rovnako treba povedať, že služba je natoľko rozšírenou, že prostredníctvom nej sa môžeme prihlasovať do tisícok ďalších rôznych služieb.

Nižšie by sme vás chceli upozorniť na jednu funkciu, ktorá dokáže zefektívniť prácu s mobilnou aplikáciou Gmailu. Užitočnou je najmä v prípade, ak súčasne používate viacero účtov.

Tento trik v službe Gmail neprehliadajte!

Tento trik, na ktorý vás chceme upozorniť, bol pôvodne predstavený ešte v roku 2019, ale aj napriek tomu, mnohí ho nielenže nevyužívajú, ale ani ho nepoznajú! Možno je to spôsobené tým, že tento trik bol v tom čase predstavený ako akési „veľkonočné vajíčko“ v rámci jedného z redizajnov aplikácie.

Tento trik, resp. funkcia spočíva v tom, že v aplikácii Gmail pre Android a iOS môžete prepínať účty jednoduchým prejdením prstu po profilovej fotografii. Ako prejdete prstom smerom zhora na dol, resp. opačne, tak dôjde k prepnutiu účtu na druhý. Nižšie vo videu sa môžete pozrieť, ako táto funkcia funguje v praxi.

„Zvyčajným a „pomalým“ spôsobom prepnutia z jedného účtu na druhý v mobilnej aplikácii Gmail, je prostredníctvom kliknutia na našu profilovú fotografiu, kde si vyberieme žiadaný účet, ku ktorému chceme získať prístup. Využiť však môžeme aj tento trik, prostredníctvom ktorého môžeme zachrániť niekoľko pár dotykov, pretože stačí prejsť prstom po profilovej fotografii a preskočiť z jedného účtu na druhý.“

Poznali ste túto funkciu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. Prípadne, ak poznáte aj iné užitočné funkcie, ktoré nie sú vo všeobecnosti dobre známymi, tak budeme rad, ak sa s nami o ne podelíte.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close