NávodySamsung

Tento trik v Samsung smartfóne vám umožní jedným ťahom otvoriť prístup ku celej ponuke rýchlych nastavení

Pozrite sa, ako môžete pomocou jedného ťahu prsta otvoriť vo vašom Samsung smartfóne ponuku so všetkými rýchlymi nastaveniami v notifikačnej lište.

Nie je ničím výnimočným, keď si chceme v bežnom živote uľahčiť fungovanie. Napríklad, keď si skrátime cestu do roboty nejakou skratkou namiesto toho, aby sme šli po vyznačenej trase. Podobne je to aj v tom digitálnom svete. Každé jedno kliknutie sa počíta. Dovoľte nám preto, dať vám do pozornosti jednu zo šikovných a hlavne dobre skrytých funkcií vo vašom Samsung smartfóne.

Pravdepodobne aj vy pravidelne používate notifikačnú lištu a to nielen za účelom, aby ste si pozreli upozornenia, ale aby ste si napríklad zapli baterku, upravili ste si jas displeja a podobne. Ak máte smartfón od Samsungu, tak na to, aby ste odkryli celú ponuku nastavení v notifikačnej lište, tak musíte spraviť dva pohyby a to stiahnuť displej z vrchnej časti smerom dole a ak nie je na obrazovke nastavenie, ktoré hľadáte, tak musíte stiahnuť obrazovku znova. Čo ak by sme vám ale povedali, že sa to dá aj rýchlejšie a to jedným pohybom?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako otvoriť celé nastavenia jedným pohybom?

Existuje ale jedno nastavenie, pomocou ktorého môžete otvoriť celú ponuku rýchlych nastavení jedným ťahom. Poďme sa nižšie pozrieť, ako na to. Je to veľmi jednoduché.

Potom, ako si stiahnete notifikačnú lištu druhýkrát, tak kliknite na ikonu pera vo vrchnej časti obrazovky. Mala by sa vám následne zobraziť ponuka nastavení, ako vidíte na druhej snímke obrazovky nižšie. Kliknite teraz na možnosť Okamžitý prístup k rýchlym nastaveniam.

Zapnite si teraz funkciu okamžitého prístupu rýchlym nastaveniam. Táto funkcia funguje tak, že keď budete chcieť otvoriť kompletnú ponuku nastavení v notifikačnej lište, tak stačí potiahnuť jedným prstom z pravého rohu smerom na dol.

notifikacna lista ako zobrazit celu ponuku nastaveni jednym tahom_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Samozrejme, ak by ste nechceli otvoriť celú ponuku, ale len obmedzenú spolu s upozorneniami, tak stačí potiahnuť prstom hocikde inde smerom dole. Potom sa vám otvorí notifikačné centrum ako tomu bolo doposiaľ.

Mimochodom, vedeli ste, že váš Samsung má v sebe ja funkciu, pomocou ktorej môžete odstrániť z fotografie nechcené predmety? Nájdete ju vo vystavanej aplikácii Galéria.

Poznáte aj vy iné podobné funkcie či nástroje, ktoré sú dobre schované v nastaveniach telefónu a nikto o nich riadne nevie? Dajte nám ich vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close