Tento populárny Xiaomi smartfón hlási prítomnosť aktualizácie na Android 11: MIUI 12.5 však stále chýba

Android 11 v súčasnosti mieri do modelu s označením Redmi Note 8T od Xiaomi. Nadstavbu MIUI 12.5 so sebou však zatiaľ neprináša.

Xiaomi Android 11
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Len dnes obletela internet správa, že populárny Xiaomi smartfón id ich dcérskej spoločnosti Redmi získava akktualizáciu na operačný systém Android 11. Aktualizáciu hlásia i ľudia zo Slovenska či okolitých krajín. A preto ak vlastníte model Redmi Note 8T, mali by ste si skontrolovať dostupnosť aktualizácie i u vás. Na aktualizáciu nás upozornil portál Piunikaweb.com a i keď zatiaľ nie je aktualizácia dostupná u každého, prví nadšenci sa z nej už tešia.

Android 11 áno, MIUI 12.5 nie

Keď majiteľom populárneho modelu Redmi Note 8T zasvietila dnes na ich obrazovke aktualizácia, určite sa potešili, že očakávaná nadstavba MIUI 12.5 mieri i ku nim do smartfónu. Predsa len ich vybavenejší súrodenec s názvom Redmi Note 8 Pro aktualizáciu získal pred pár dňami. Prečo by ju teda nemohli získať i modely s označením 8T?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Žiaľ, musíme vás sklamať, nová nadstavba do smartfónov zatiaľ neprichádza. Môžete si však svoj smartfón aktualizovať prostredníctvom OTA (Over The Air) na Android 11, čím prinesiete do svojho smartfónu nové funkcie a zabezpečíte si vyššiu bezpečnosť.

Čo robiť, ak aktualizácia nie je pre vás dostupná?

Ak najnovší Android 11 váš smartfón ešte neregistruje, nezúfajte. Jedným z dôvodov, prečo u vás aktualizácia ešte nesvieti, môže byť iná distribúcia systému. Táto aktualizácia s veľkosťou 2.5GB ako môžete vidieť mieri pod názvom V12.0.2.0.RCXEUXM do smartfónov s európskou (EU) distribúciou systému. Môže sa tak stať, že váš smartfón beží na globálnej (MI) verzii systému, a preto pre vás aktualizácia ešte nie je dostupná.

Ďalším dôvodom môže byť postupné vypúšťanie aktualizácie. Ak teda zatiaľ nie je Android 11 u vás dostupný, prísť môže každou chvíľou, no oneskorenie bude trvať maximálne pár dní. Veríme, že nový systém zamieri čoskoro i ku vám a budete sa radovať z nových funkcií i vy. Nezabúdajte však, že ide už o druhú veľkú aktualizáciu Androidu pre Redmi Note 8T, teda pravdepodobne i o jeho poslednú.

Registrujete nový Android 11 vo vašom smartfóne i vy? A beží zatiaľ bez problémov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre