Tento analytik sa asi zbláznil! Hovorí, že polovica Android používateľov bude chcieť nový iPhone SE (2022)

Jeden z popredných analytikov tvrdí, že viac ako polovica Android používateľov sa bude pozerať po pripravovanom iPhone SE (2022).

Android vs iOS
Zdroj: Vosveteit.sk

Len niekoľko dní dozadu sme upozorňovali na pripravovaný iPhone SE pre nadchádzajúci rok. Známa analytická spoločnosť Trendforce uviedla, že stredná trieda Android smartfónov, bude ohrozenou. Dôvodom má byť to, že pôjde podľa odhadov o zariadenie, o ktoré bude veľký záujem. Analytici dodali, že pôjde o „hlavnú zbraň“ spoločnosti, prostredníctvom ktorej prinesie 5G technológiu do segmentu cenovo dostupnejších zariadení. Len pre zaujímavosť, analytici odhadli, že výrobné plány pripravovaného modelu telefónu sú na rok 2022 údajne prognózované na 25-30 miliónov kusov.

Čaká nás masový prechod Android používateľov na iOS?

Najnovšia prognóza, s ktorou prišiel analytik Samik Chatterjee pre J.P. Morgan, je skutočne odvážnou. Podľa neho, až 1,4 miliardy Android používateľov bude uvažovať o prechode k spoločnosti Apple, píše portál androidauthority.com upozorňujúc na tému. Samozrejme, v jeho prognóze je dôležité slovíčko „uvažuje“, ktoré nehovorí o počte ľudí, ktorí si pripravovaný model telefónu i zakúpia. Ide však o slová, ktoré naznačujú, že iPhone SE bude trhákom a predaje presiahnu nie desiatky, ale stovky miliónoch predaných kusov telefónov. Je to však reálne v dobe, kedy Android zvyšuje svoj trhový podiel?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Len pre zaujímavosť, na svete je odhadom približne 2,5 miliardy aktívnych používateľov smartfónov s Androidom a niekoľko stoviek miliónov používateľov ďalších Android zariadení, najmä tabletov. Inými slovami, Chatterjee tvrdí, že viac ako polovica používateľov Android smartfónov bude uvažovať o prechode na iPhone SE (2022). Mimochodom, očakávaná cena zariadenia by mala byť na úrovni okolo 400€.

Prognóza analytika je veľmi zvláštnou a aj keď hovorí o tom, že 1,4 miliardy používateľov Androidu bude „uvažovať“ o prechode, tak jeho slová sa zdajú uletené. Asi zabudol na to, že tu máme už dve generácie zariadení iPhone SE, hoci bez 5G konektivity, tak ani jeden z dostupných modelov nespôsobil masovú migráciu Android používateľov k spoločnosti Apple.

Nech je ako chce, slová Chatterjee sa nám zdajú nereálnymi, ale kto vie… Mimochodom, Chatterjee je hodnotený ako jeden z analytikov, ktorý má najpresnejšie predpovede, ako sa bude vyvíjať trh.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre