Téma UFO opäť raz zapĺňa plátky médií. Tentokrát o neznámom objekte hovorí posádka komerčného letu

Išlo o let spoločnosti American Airlines č. 2292 z 21.2.2021.

UFO
Zdroj: pixabay.com (cpmacdonald), ilustráčný obrázok

Fenomén UFO (Unidentified Flying Object – neidentifikovaný lietajúci objekt) opäť raz zapĺňa plátky viacerých médií. Dôvodom je, že piloti letu spoločnosti American Airlines č. 2292 z 21.2.2021 približne vo výške 10-kilometrov nad morom na ceste z do Phoenixu z Cincinnati na oblohe zaevidovala objekt neznámeho pôvodu, ktorý bol dlhého valcovitého tvaru. Objekt sa zároveň pohyboval veľmi vysokou rýchlosťou, potom zmizol. Píše portál gizmodo, ktorý na túto tému upozorňuje. 

Portál ďalej píše, že krátko potom, ako piloti zaevidovali tento lietajúci objekt, tak došlo k rádiovému vysielaniu zo strany pilotov k radiacemu stredisku (Albuquerque Air Route Traffic Control Center / FAA), kde sa piloti dožadovali k bližším informáciám ohľadne objektu, ktorý videli. Túto konverzáciu sa podarilo zachytiť Steveovi Douglassovi, ktorý ju neskôr publikoval. Vypočuť si ju môžete nižšie. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Máte tu hore nejaké ciele?“ Niečo sme mali priamo nad nami – nerád to hovorím, ale vyzeralo to ako dlhý valcovitý objekt, ktorý takmer vyzeral ako vec riadenej strely – pohybujúci sa naozaj rýchlo priamo nad nami.“ 

Pravosť komunikácie bola neskôr potvrdená aj úradom Federal Aviation Administration, že ide o skutočne rozhovor medzi posádkou a riadiacim centrom. Úrad k vzniknutej situácii uviedol: 

„Pilot v nedeľu 21. februára 2021 krátko po poludní miestneho času informoval, že vidí objekt nad Novým Mexikom. Riadiaci letovej prevádzky FAA nevideli na svojich radaroch žiadne objekty v oblasti.“ 

Portál ďalej píše, že aktuálne nie sú známe žiadne informácie ohľadne toho, o čo išlo. Vzhľadom však na popis poskytnutý pilotom, vynorili sa aj špekulácie, že mohlo ísť potenciálne o test rakiet s dlhým doletom. Druhým dychom však treba dodať, že podľa zistení portálu nad územím, kde sa odohral incident, ku žiadnym testom v priebehu konkrétneho dňa nedošlo. 

Zatiaľ neviem, čo to bolo

V každom prípade, dnes je tento objekt evidovaný ako UFO, teda ako neidentifikovaný lietajúci objekt. Mimochodom, nejde vôbec o prvý prípad UFO, tých sú stovky až tisíce. Začiatkom tohto roka americká CIA odhalila stovky dokumentov, ktoré dokumentujú tento fenomén.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre