Spravodajstvo

Telekom rozširuje pokrytie optickou sieťou: Poteší nielen obyvateľov košického kraja, ale aj západniarov

Slovak Telekom pokračuje v rozširovaní optickej siete do ďalších lokalít.

Telekom najnovšie hlási, že rozširuje pokrytie optickou sieťou do ďalších oblastí. Dobrou správou je, že na svoje si prídu ako východniari, tak aj západniari.

Operátor konkrétne hovorí, že na východe rozširuje pokrytie optikou naprieč nasledovnými oblasťami: Dobrá, Malé Trakany, Veľké Trakany, Vysoká nad Uhom a Košice-Krásna. Ide o obce v Košickom samosprávnou kraji.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na svoje si ale prídu aj obyvatelia západného Slovenska. Telekom totiž prináša pokrytie optikou aj do obcí na západe. Ide konkrétne o Miloslavov (BSK), Dolné Lefantovce (NSK) a Vydrany (TSK).

Telekom pokrýva optikou už viac ako 960-tisíc domácnosti

V súčasnosti môže optický internet od Telekomu využívať 964-tisíc domácnosti, hlási operátor. Z toho 894-domácnosti pokrýva prostredníctvom vlastnej infraštruktúry a zvyšok cez sieť partnerov spoločnosti. Ako Telekom informuje, tak ambíciou spoločnosti je pokryť jeden milión domácnosti.

„Slovak Telekom pokrýva vlastnou optickou sieťou viac ako 894 tisíc domácností na Slovensku, s partnermi už 964 tisíc a napreduje k ambícii pokryť milión slovenských domácností.“, prezrádza operátor.

Len pre porovnanie, Telekom takto rok dozadu hlásil, že pokrýva 790-tisíc domácnosti. Inými slovami, operátor medzičasom stihol pokryť optikou viac ako 170 tisíc nových domácnosti. Tempo, ktoré spoločnosť nasadila, je vysoké. Pevne preto veríme, že k pokoreniu jedného milióna koncových bodov, príde ešte v priebehu tohto roka.

Pribudla podpora optiky aj vo vašej obci, či meste? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close