Telegram chce využiť nepriaznivú situáciu, v ktorej sa ocitol WhatsApp. Do služby pridáva nový nástroj

Telegram do služby pridáva nový nástroj, ktorý má uľahčiť prechod používateľov z WhatsAppu a ďalších služieb na ich platformu.

whatsapp vs telegram
Zdroj: WhatsApp, Telegram

Začiatkom januára služba WhatsApp oznámila zmenu podmienok používania, ktorá mnoho používateľov nenadchla. Rovnako olej do ohňa prilial aj Elon Musk, ktorý publikoval status „Používajte Signal“. Potom nasledovalo šialenstvo, s ktorým nikto nerátal. Milióny používateľov si začalo registrovať svoje účty v konkurenčnej službe Signal, ktorá dokonca nebola schopnou vybavovať registrácie.  Rovnako zvýšený záujem o alternatívne služby tohto druhu zaznamenali aj viaceré konkurenčné platformy.

Telegram chce využiť situáciu

Služba Telegram najnovšie pridala do rozhrania svojej aplikácie funkciu, ktorej cieľom je uľahčiť prechod používateľov z WhatsAppu do Telegramu. Oznámila to spoločnosť prostredníctvom svojho blogu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ide konkrétne o službu, ktorá umožňuje preniesť históriu konverzácií zo služieb WhatsApp, Line a KakoTalk do Telegramu. Pomocou tohto nástroju je možné preniesť, ako individuálne, tak aj skupinové konverzácie. Rovnako sa to týka aj multimediálnych súborov.

Spoločnosť ďalej dodáva, že presunutie konverzácie je možné pomocou nasledovnej cesty: Otvorte si WhatsApp a kliknite na konkrétnu konverzáciu. Následne zvoľte možnosť Viac a zvoľte možnosť Exportovať chat. Potom z ponuky vyberte Telegram.

Prenos konverzacii z whatsappu do telegramu
Zdroj: Telegram

Telegram ďalej píše, že správy nemusia vo vašom zariadení zaberať viac miesta, pretože Telegram ich môže ukladať v cloude vrátane médií. Inými slovami, aj v prípade obsiahlejších konverzácií sa nemusíte báť, že by vám zaberali miesto vo vašom smartfóne.

Mimochodom, spoločnosť v rámci publikovanej tlačovej správy prezradila, že do služby Telegram sa za posledné týždne registrovalo viac ako 100 miliónov používateľov. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre