Táto kampaň chce zvláštnym spôsobom bojovať s teóriou o plochej Zemi

Zakladateľ kampane dúfa, že sa mu podarí ukončiť všetky nezhody

Už starovekí Gréci prišli na to, že naša planéta je guľatá, no aj dnes existuje skupina ľudí, ktorí tomu nechcú uveriť. Existuje množstvo fotografií, zachytávajúcich našu planétu, kopa iných dôkazov a aby toho nebolo málo, ľudia boli aj na povrchu Mesiaca a na našu planétu sa pozreli z diaľky.

Lenže fotografie zrejme nebudú dostatočným dôkazom, píše portál IFLScience, keďže zástanci plochej Zeme tvrdia, že ide o podvrh americkej vesmírnej agentúry NASA. Čo by tým chcela vesmírna agentúra dosiahnuť nie je známe. Jeden človek však prišiel so zaujímavým riešením, ktoré by mohlo zástancov plochej Zeme raz a navždy presvedčiť. Marc Gauld navrhuje vyslať jedného človeka z tejto kontroverznej skupiny do vesmíru a on by všetkým povedal, čo tam videl.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Radikálny prístup

Gauld žiada financie pomocou crowdfundingovej kampane (pozn. redakcie: kampaň dotovaná obyčajnými ľuďmi) aby mohol jednému zo zástancov plochej Zeme kúpiť lístok do vesmíru.

„Cieľom kampane je ukázať „plochozemcom“ že naša planéta je naozaj guľatá,“ píše Gauld na webovej stránke svojej kampane.

Jeho cieľom je vyzbierať 250-tisíc dolárov na to, aby mohol jednému „šťastlivcovi“ kúpiť miesto na rakete Virgin Galactic, ktorá ho vynesie na obežnú dráhu Zeme. Nie všetkým sa to zdá ako dobrý nápad. Astrofyzik Alfredo Carpineti je pobúrený, pretože nevidí dôvod, prečo by mali ľudia s takýmito názormi dostať zadarmo cestu do vesmíru. Na druhú stranu organizátor kampane očakáva, že to budú dotovať práve zástanci plochej Zeme.

„Ak chcú zástanci plochej Zeme dokázať, že je naša planéta plochá, počítam s tým, že väčšina finančných príspevkov príde od ich komunity,“ vyjadril sa Gauld.

Ak sa vyzbiera potrebná suma, Marc Gauld umožní prominentným členom tejto komunity vyhrať cestu na obežnú dráhu. Myslí si, že takýto projekt by raz a navždy ukončil diskusie o tvare našej planéty. Podarilo sa mu už kontaktovať aj Elona Muska a Richarda Bransona, majiteľa Virgin Galactic. Mohlo by ísť o bezpečnejšiu cestu o potvrdenie, či vyvrátenie názoru zástancov plochej Zeme, ako keby sa členovia tejto komunity pokúšali plávať na koniec sveta.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre