Táto funkcia vášho iPhonu vám odhalí, či vás niekto sleduje alebo nie! Pozrite sa, či ste sa stali obeťou stalkera!

Pozrite sa na tieto nastavenia vášho telefónu iPhone, cez ktoré môžete odhaliť, keď vás niekto špehuje.

Apple iPhone telefon v ruke
Zdroj: Gabo_Arts / Shutterstock.com

Určite mi dáte za pravdu, že byť hacknutý alebo stať sa obeťou podvodu, je naozaj veľmi nepríjemná vec, v ktorej sa naozaj nechce ocitnúť nikto. Keby vám teraz poviem, že niekto vie vidieť úplne všetko, čo na vašom mobile robíte bez toho, aby ste o tom vedeli, boli by ste určite prekvapený, ale čo by ste ďalej robili?

Ak si myslíte, že to, čo som povedala v prvom odstavci v zvýraznenom texte, je nejaký výmysel, naozaj sa hlboko mýlite. Podľa informácii portálu thesun.co.uk, sa nedávno objavil na platforme Reddit naozaj zaujímavý príspevok. Ide o to, že používateľ sa na Reddite zdôveril, že aktivita na mobile jeho kamaráta je sledovaná.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

To je naozaj veľký problém, ak je to skutočne tak. Predstavte si, že niekto vie všetko, čo robíte na vašom mobile vrátane toho, aké videá či filmy pozeráte. Akú školu navštevujete, komu píšete, kto píše vám a podobne. Pod jeho príspevkom sa však objavili aj rady najlepšou a najvýraznejšou je urobiť „bezpečnostnú kontrolu„.

Ak vás niekto sleduje, práve aktivácia bezpečnosti kontroly, vám vie pomôcť. Ak vlastníte zariadenie, ktoré beží aspoň na systéme iOS 16, vie vás to naozaj zachrániť v takejto situácii. My vám teraz poskytneme presný návod, ako si funkciu zapnúť, avšak predtým si ešte musíme povedať, aspoň v krátkosti, niečo o tejto funkcii.

Čo je to Bezpečnostná kontrola?

Bezpečnostná kontrola vám umožňuje zrušiť nežiadúci prístup konkrétnej osoby, aplikácie alebo nejakého zariadenia k vašim informáciám. 

Viete si taktiež vybrať, ktorí ľudia a aplikácie budú mať prístup k vašim informáciám, a ktoré teda naopak nie. Taktiež viete skontrolovať zabezpečenie svojho účtu.

Ešte pre lepšiu bezpečnosť ste schopný okamžite resetovať prístupy všetkých ľudí a aplikácií a skontrolovať zabezpečenie vášho účtu.

Ako funkciu Bezpečnostnej kontroly použiť?

  1. Najprv musíte mať svoj iPhone aktualizovaný minimálne na iOS 16. Taktiež potrebujete mať zapnuté dvojfázové overenie. Ak tak je, držte sa nasledujúcich bodov a určite sa k funkcii dostanete.
  2. Otvorte si nastavenia a prejdite do sekcie „Súkromie a bezpečnosť„.
  3. Následne prejdite do „Bezpečnostnej kontroly„.
  4. Tu si viete zvoliť to, čo práve potrebujete a to, či už núdzový reset alebo správu zdieľania a prístupu.
správa zdieľania a prístupu
Zdroj: Vosveteit.sk

Núdzový reset je skvelý v prípade, ak je ohrozená vaša osobná bezpečnosť, pomocou funkcie núdzový reset môžete ochrániť svoje informácie pred ľuďmi a apkami či zmeniť heslo svojho Apple ID. 

Správa zdieľania a prístupu je užitočná na spravovanie zdieľania a prístupu pre konkrétnych ľudí a aplikácie. Taktiež tu viete skontrolovať zabezpečenie svojho účtu, vrátane hesla Apple ID. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre