NávodyXiaomi

Táto funkcia v Xiaomi telefóne je schopnou zlepšiť kvalitu natáčaných videí. Pravdepodobne ju máte vypnutú!

Pomocou tejto málo známej funkcie môžete zvýšiť kvalitu natáčaných videí. Oceníte ju hlavne v prípade, ak máte telefón s EIS stabilizáciou.

Aplikácia Fotoaparátu v Xiaomi telefónoch schováva množstvo užitočných, hoci málo známych funkcií. Nie tak dávno sme vás napríklad upozorňovali na skener dokumentov, ktorý nájdete pod položkou Viac. Vďaka tejto funkcii, aplikácie tretích strán tohto druhu, strácajú na významne. Ide však len o jednu z mnohých funkcií, ktoré aplikácia ponúka. Okrem iného takto zosnímané dokumenty, môžete následne pomocou vstavanej aplikácie Galéria, ďalej upravovať.

Najnovšie by sme vás chceli upozorniť na ďalšiu a hlavne nenápadnú funkciu, ktorá tentokrát súvisí s funkciou natáčania videí. Ide konkrétne o mód, ktorý vylepšuje stabilizáciu obrazu počas zaznamenávania videa. Na tému upozorňuje portál xiaomiadictos.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto funkcia, ktorá zlepšuje stabilizáciu obrazu, je vo všeobecnosti prednastavená ako vypnutá, čo je škoda. Nižšie vám ukážeme kde, ju môžete nájsť.

Takto môžete zlepšiť stabilizáciu obrazu

Samotná funkcia sa schováva v hlavnej ponuke nastavení fotoaparátu, keď je kamera aktívnou v režime videa. Schovaná je v hornej ponuke menu pod ikonkou telefónu. Potom, ako ju zapnete tak sa vám zobrazí upozorňujúce na úspešné spustenie funkcie.  Viď druhý obrázok nižšie. Následne sa môžete pustiť do natáčania videa.

Funkciu je vcelku zaujímavou a dokáže zvýšiť kvalitu nahrávaných videí hlavne v prípade, ak disponujete smartfónom, ktorý má EIS, teda elektronickú stabilizáciu obrazu. Potom, ako funkciu zapnete, tak môžete vidieť plynulejší prechod kamery pri prudších pohyboch.

V závere však musíme dodať, že funkcia ako taká nie je prítomnou pre všetky modely smartfónov spoločnosti Xiaomi. V každom prípade, ak ju máte dostupnú, tak ju určite neprehliadajte. Môže vám vo veľkej miere zvýšiť kvalitu snímaného videa.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close