Táto bežná aktivita na WhatsApp vedie k zablokovaniu účtu. Nerobte ju, inak stratíte prístup k vášmu účtu!

Pozrite sa na aktivitu vo WhatsApp, ktorá vedie k zablokovaniu účtu. Zablokovanie následne môže byť dočasné alebo trvalé.

WhatsApp neudelenie suhlasu s podmienkami
Zdroj: Vosveteit, WhatsApp logo

WhatsApp je aplikácia, ktorú využíva každý deň, množstvo ľudí. Na platforme si potrebujete vytvoriť profil, kde si zvolíte používateľské meno a hlavne potrebujete mať telefónne číslo na to, aby ste si vytvorili WhatsApp účet. Môže sa však stať, že WhatsApp pozastaví neskôr váš účet na tejto platforme, ak nedodržiavate základné podmienky. Preto vám spolu s portálom gizchina.com, prinášame dôvody prečo vám WhatsApp môže pozastaviť účet, aby ste sa im vyhli.

Prečo WhatsApp pozastavuje a vymazáva účty

WhatsApp má rôzne dôvody, prečo nejaký účet pozastaví. Tu sú najčastejšie dôvody, prečo tomu tak je:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Váš účet je neaktívny

Ak účet nevyužívate po dobu 4 mesiacov alebo sa do neho za dobu 4 mesiacov neprihlásite, WhatsApp môže usúdiť, že účet už nevyužívate a teda ho odstráni.

Využívate neautorizované aplikácie

Na prístup k vášmu účtu môžete výlučne používať len oficiálnu aplikáciu WhatsApp, mali by ste ju preto sťahovať z oficiálnych zdrojov ako obchod Play či App Store.

WhatsApp Pink_malware
Zdroj: Twitter (Rajshekhar Rajaharia)

Využívať kópie originálnej aplikácie, ako napríklad WhatsApp Plus a ďalšie je striktne zakázané a môže to pokojne viezť až k úplnému vymazaniu vášho účtu. Okrem iného sa vystavujete riziku prezradenia vašich správ, lebo WhatsApp vám v tomto prípade nevie poskytnúť garancie, že k obsahu správ nepristupuje aj niekto cudzí.

Špionážne nástroje

Nástroje, ktoré narúšajú súkromie používateľov a sú „neetické“, WhatsApp považuje aplikácia za „špionážne„. Využívanie týchto nástrojov môže viesť k pozastaveniu vášho účtu. Ide napríklad o nástroj, ktorý má za úlohu sledovať aktivitu nejakého používateľa na WhatsAppe. Pre lepšiu predstavu, ide o nástroje, ktoré napríklad monitorujú, či je niekto online alebo nie a ďalšie.

Podozrivá aktivita na vašom profile

Ak WhatsApp deteguje na vašom profile nejakú podozrivú aktivitu, pripravte sa následok. Ide o aktivity, ktoré sa opakujú a narušujú pokojný chod aplikácie. Napríklad môže ísť o posielanie hromadných správ. Taktiež nemôžete využívať zoznam kontaktov, ak ste ho získali neoprávneným spôsobom.

Podozrivou aktivitou je automatické rozosielanie správ, ktoré vykonáva napríklad robot. Prípadne rozosielanie hromadných správ na neznáme čísla a ďalšie. Inými slovami, ide o príliš veľa aktivity, ktorú človek bežne nie je schopný vykonať.

Ostatní používatelia vás mohli nahlásiť

Ak šírite nepravdivé informácie, poprípade robíte v aplikácii veci, ktoré sa nepáčia iným a porušujete nejaké pravidlo aplikácie, ostatní používatelia vás vedia nahlásiť. To nie je teda nič príjemné, váš účet totižto môže byť pozastavený, ak je tých nahlásení viac. Pozor by ste si mali dať aj na preposielanie hromadných správ. Práve takéto správanie je často vyhodnotené ako nevyžiadané a vedie k tomu, že vám WhatsApp zablokuje účet.

Zdroj: Vosveteit.sk

Nelegálna aktivita

Ak vykonávate na platforme niečo nelegálne, váš účet vedia samozrejme ihneď pozastaviť. Môže ísť napríklad o pedofíliu, alebo o rozhovor, v ktorom sa podporuje nejaká nelegálna činnosť.

Taktiež ak šírite malvér, napríklad posielate nebezpečné odkazy iným užívateľom, na váš účet to vie mať okamžité následky.

Scam spravA_lidl_whatsapp_1
Zdroj: Vosveteit

Ako obnoviť svoj účet

Niekedy pozastavia účet na určité časové obdobie, to znamená, že stačí len čakať a účet budete mať späť po uplynutí nejakého časového obdobia. Odporúčame však urobiť potrebné zmeny, aby sa nestalo, že vám znovu účet pozastavia. 

Ak bol však váš účet pozastavený a nemáte tam určené časové obdobie, tým pádom ste urobili niečo závažné alebo ste neurobili potrebné zmeny, máte niekoľko možnosti čo v tejto situácii robiť.

Jednou z nich je možnosť vysvetliť celú situáciu v emaile a poslať to na emailovú  adresu „support@support.whatsapp.com“. Určite nezabudnite napísať do emailu aj vaše telefónne číslo s medzinárodnou predvoľbou, či výrobcu vášho mobilného zariadenia a taktiež model vášho telefónu.

Poprípade je tu ešte možnosť a to, využiť podporu v aplikácii. Pri pokuse o znovu nainštalovanie a následné nastavenie aplikácie, sa vie zobraziť správa s tlačidlompodpora„, na to treba kliknúť. Pri stlačení tlačidla, získate prístup k formuláru, ktorý treba vyplniť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre