Táto aplikácia umožňuje automaticky meniť tapetu obrazovky podľa toho, či používate tmavý, alebo svetlý režim

Takto môžete v Android smartfóne nastaviť funkciu, aby pri prechode zo svetlého do tmavého režimu, alebo opačne, dochádzalo aj k zmene tapety.

Automaticka zmena pozadia v zavislosti od rezimu v smartfone
Zdroj: Vosveteit

Tmavý režim je v mnohých prípadoch zo strany používateľov žiadaným. Jedným z dôvodov je, že dokáže ušetriť časť energie pri displejoch typu AMOLED, ale rovnako aj menej namáha oči a to najmä vo večerných hodinách, napríklad krátko pred spaním. Mnohí z nás, aj napriek výhodám tmavého režimu, stále preferujú svetlý režim a to hlavne v priebehu dňa. Dôvodom je najmä lepšia viditeľnosť displeja na priamom slnku. Preto častokrát využívame funkciu automatického prepínania medzi týmito režimami.

Takto môžete automaticky meniť tapetu v závislosti od predvoleného režimu

Ako sme vyššie už písali, tak mnohí z nás aktívne využívajú funkciu automatickej zmeny režimu v závislosti od času. Ide o funkciu, ktorú obsahujú mnohé nadstavby Android smartfónov. Nedostatkom tejto funkcie však je, že hoci mení farebnosť rozohrania, tak nemení tapetu obrazovky. Obzvlášť, ak máte prednastavenú svetlú tapetu, tak návrat na domovskú obrazovku vo večerných hodinách, kedy pracujete so smartfónom v tmavom režime, môže byť nepríjemným. A práve na tento problém reaguje aplikácia Dark/Light Wallpaper Scheduler.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aplikáciu môžete stiahnuť z obchodu Google Play. Dostupnou je zadarmo.

Samotné nastavenie aplikácie, aby pri zmene režimu došlo aj k zmene pozadia, je veľmi jednoduché. Potom, ako otvoríte aplikáciu, tak uvidíte obrazovku, ako môžete vidieť nižšie na prvej snímke. V ďalšom kroku zapnite funkciu „Automatically change wallpaper“, teda Automatická zmena pozadia. Následne vám aplikácia ponúkne možnosť nastavenia pravidla, kedy bude dochádzať k zmene pozadia. K dispozícii budete mať dve možnosti. Prvou z nich je, aby aplikácia sledovala nastavenia systému. To znamená, že ak prepnete z jedného režimu do druhého, tak sa automaticky zmení aj pozadie. Druhé nastavenia umožňuje nastaviť presný čas, kedy má dôjsť k zmene pozadia.

Samozrejme, aplikácia umožňuje aj prispôsobiť si pozadia, ktoré sa vám majú zobrazovať. Stačí len kliknúť na predvolené pozadie a následne si budete môcť vybrať z galérie vášho smartfónu vami preferované tapety.

automaticka zmena pozadia podla predvoleneho rezimu_3
Zdroj: Vosveteit

Mimochodom, ak by sa vám aplikácia automaticky vypínala, tak nezabudnite, že prostredníctvom nastavení smartfónu je potrebné, aby ste vypli pre aplikáciu optimalizáciu spotreby energie. K týmto nastaveniam sa najčastejšie dostanete prostredníctvom cesty Nastavenia > Aplikácie > Spravovať aplikácie > Dark/Light Wallpaper Scheduler.

Dark Light Wallpaper Scheduler_vypnutie optimalizacie baterie
Zdroj: Vosveteit

Pevne veríme, že tip na aplikáciu sa vám páčil, a že bol hlavne pre vás užitočným. Budeme radi, ak nás podporíte lajkom na sociálnej sieti Facebook, alebo zdieľaním článku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre