Takto si v Xiaomi smartfóne môžete zmeniť predvolený typ písma bez ROOT-u zariadenia! Idete do toho?

Zmeniť typ písma môžete pomocou nastavení telefónu za pomoci tohto jednoduchého triku.

Xiaomi typ pisma
Zdroj: Vosveteit.sk

Xiaomi smartfóny patria medzi najpopulárnejšie zariadenia vo viacerých regiónoch sveta. Dôvodom okrem samotného hardwaru, je aj software, ktorý je skvelo optimalizovaný a ponúka viacero dodatočných funkcií. Nie tak dávno sme vám napríklad priniesli článok, v ktorom sme vám ukázali, ako môžete zapnúť tmavý režim aj v aplikáciách, ktoré ho oficiálne nepodporujú. Dnes by sme chceli upozorniť na ďalšiu zaujímavú funkciu, ktorou je možnosť zmeny typu predvoleného písma.

Takto si môžete zmeniť typ písma

Zmena predvoleného vzhľadu písma v Xiaomi telefónoch nie je zložitou, avšak treba vedieť, kde hľadať. Hneď v úvode treba povedať, že táto funkcia nie je natívne dostupnou v našom regióne, a preto je potrebné zmeniť región zariadenia. Urobiť tak môžete pomocou cesty Nastavenia > Ďalšie nastavenia > Región. Odporúčame vám zmeniť región vášho smartfónu na Indiu, prípadne Honkgong.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako zmeníte predvolený región vášho zariadenia, tak následne v nastaveniach smartfónu vám pribudne možnosť zmeny predvoleného typu písma.

Otvorte si opäť hlavnú ponuku nastavení telefónu. Následne otvorte položku Obrazovka a potom v sekcii Písmo, zvoľte možnosť Písmo. Potom budete presmerovaný do obchodu, kde budete mať dostupné  rôzne motívy písma.

Potom, ako si dohľadáte písmo, ktoré sa vám páči, tak ho otvorte a zvoľte možnosť „ZDARMA“ (pozn. redakcie: ak je dostupné bezodplatne). Následne dôjde k stiahnutiu písma a potom budete môcť zvoliť možnosť Použiť.

Potom ako zvolíte vami požadovaný typ písma, tak dôjde k reštartu zariadenia. V prípade, ak by ste sa chceli následne vrátiť k pôvodne prednastavenému písmu, tak si vyhľadajte v rámci obchodu typ písma „Roboto“. Ide o predvolený typ písma v MIUI nadstavbe. Následne postupujte podľa krokov, ako vyššie.

Pevne veríme, že článok, ako zmeniť typ písma, bol pre vás užitočným.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre