Takto nové procesory Snapdragon 845 ovplyvnia trh so smartfónmi

Qualcomm Snapdragon 845
Zdroj: Qualcomm

Ak patríte medzi technologických nadšencov tak ste určite nemohli nepostrehnúť desiatky správ, ktoré v posledné dni prúdili internetom v spojitosti s novým procesorom Qualcomm Snapdragon 845. Dlhšie aj my sa snažíme monitorovať túto tému a to hlavne v spojitosti s operačným systémom Windows 10 bežiacim na ARM procesoroch, avšak to nie je jediná oblasť kde budú tieto procesory meniť správania používateľov. Poďme si nižšie povedať niekoľko zmien, ktoré nás budú v nasledujúcich rokoch čakať.

Vaše dáta budete mať všade so sebou

Hoci procesor Qualcomm Snapdragon 845 je vyrobený rovnakou 10nm technológiou ako jeho predchodca Snapdragon 835, ktorý nájdeme v tých najnovších zariadeniach tak budúcoročné vlajkové lode, ktoré prídu už so 845 tak budú o 30% rýchlejšie to však stále nie je povšimnuteľná zmena v reálnom živote vzhľadom na to, že výkon dnešných smartfónov je oveľa ďalej ako náročnosť jednotlivých aplikácií. Najvyrážanejšou zmenou bude LTE modem druhej generácie– X20 Gigabit modem ktorý podporuje prenosovú rýchlosť až do 1,2Gbps. V prípade Wi-Fi pripojenia je to dokonca ešte viac. Stále však bude limitujúca rýchlosť internetového pripojenia. Avšak ak by tá nebolá limitujúcim faktorom tak 3GB film stiahnete za menej ako 3 minúty cez LTE pripojenie. Celkom slušné, čo poviete?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Výdrž batérie je ďalším faktorom hrajúcim v prospech Qualcomm Snapdragon 845

Procesor Qualcomm Snapdragon 835 bol vo viacerých smeroch prelomovým. Priniesol totiž výrazne lepšiu výdrž zariadení na jedno nabitie. S vlajkovými loďami ste mohli dosiahnuť bezproblémovo už aj jeden deň aktívneho používania.  Qualcomm sa však chváli, že nové procesory budú o 30% menej náročné na spotrebu energie. Inými slovami  Qualcomm predstavením týchto procesorov preklopuje „jednodňové“ batérie do ďalšieho dňa a to vďaka  Adreno Foveation system, ktorý výrazne znižuje spotrebu energie pri náročnejších úlohach.

Qualcomm Snapdragon 845 bude múdrejší

Qualcomm Snapdragon 845 bude podporovať AI tak ako napríklad Google TensorFlowLite či Facebook Caffe 2. Inými slovami tento procesor bude schopný strojového učenia. Vďačiť za to môže použitiu novej technológie Hexagon Digital Signal Processor, ktorá prináša trikrát rýchlejšie reakcie za využitia AI. Znamená to, že telefóny budú efektívnejšie využívať energiu na bežne opakujúce sa úlohy. Novinkou je aj využívanie audio subsystému s nízkym výkonom pre digitálne asistentky. Inými slovami, rozprávanie sa s vašou „hlasovou“ asistentkou vám nevyžmýka tak výrazne batériu ako to bolo doposiaľ.

Fotografie a videá budú lepšie ako doposiaľ

Nový čip bude schopný lepšie fotografovať pri slabom osvetlení, vďaka redukcii šumu. Mnohých poteší aj  rýchlejšie zaostrenie obrazu či vylepšená stabilizácia. ISP tiež umožní lepšie portréty s rozpoznávaním tváre na základe hĺbky. Na strane videí čip umožní zachytiť ultra HD videá s rozlíšením 4K pri 60 fps. Pri 720p rozlíšení to bude dokonca až  480 snímkov za sekundu.

Zdroj: PCWorld

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre