NávodySpravodajstvo

Takto môžete zamedziť, aby vám stránky v prehliadači Chrome neposielali nežiadúce žiadosti o upozornenia

Pozrite sa, ako môžete vypnúť žiadosti o upozornenia, ktoré odosielajú stránky prostredníctvom prehliadača Chrome.

Mnoho webových stránok dnes zobrazuje takzvané pop-up okná, prostredníctvom ktorých lákajú používateľov, aby odoberali od nich obsah. Zatiaľ, čo v niektorých prípadoch, notifikácie sú žiadúcimi a radi sa k ním prihlasujeme, tak v mnohých prípadoch nás stránky doslova bombardujú rôznymi nežiaducimi výzvami, aby sme sa prihlásili k odberu správ. Častokrát sa môžeme s týmto problémom stretnúť na rôznych pochybných stránkach, ktoré nepovolia zobrazenie obsahu, ak sa neprihlásime k odberu. Prípadne na rôznych videoserveroch, kde ak chceme sledovať film, tak musíme potvrdiť prijímanie upozornení. Následne nás stránky bombardujú rôznym typom obsahu, často aj odkazmi na malware a podobne. Je však možné s týmito výzvami na odoberanie obsahu bojovať?  V prehliadači Chrome, áno. Na tému upozorňuje portál howtogeek.

Takto vypnete žiadosti o notifikácie v desktopovej verzii prehliadača Chrome 

Vypnutie odosielania žiadosti o notifikácie, resp. upozornenia, je v prehliadači Chrome vcelku jednoduché. V prvom kroku kliknite na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu a následne otvorte Nastavenia prehliadača

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Chrome vypnutie upozorneni
Zdroj: Vosveteit

V ďalšom kroku zrolujte hlavnú ponuku do sekcie Ochrana súkromia a zabezpečenia, v rámci ktorej zvoľte možnosť Nastavenia webu. Potom zvoľte možnosť Upozornenia, v rámci ktorých zvoľte možnosť Nepovoliť webom odosielať upozornenia.

Hotovo, teraz v prehliadači Chrome vám nebudú internetové stránky posielať žiadosti upozornenia.

V prípade smartfónu je postup podobným

Čo sa týka mobilnej verzie prehliadača, tak postup je veľmi podobným. Otvorte si prehliadač a kliknite na tri zvislé bodky vo vrchnej časti obrazovky a otvorte Nastavenia prehliadača. Otvorte následne sekciu Upozornenia a zrolujte ponuku nastavení na spodok. V spodnej časti obrazovky otvorte Dodatočné nastavenia aplikácie. Potom vypnite možnosť Weby môžu žiadať o odosielanie upozornení.

Pevne veríme, že tip na možnosť vypnutia tejto funkcie vás oslovil.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close