Takto môžete dostať do vášho Xiaomi vždy najnovšiu verziu MIUI a to aj v prípade, ak vám ju systém neponúkne!

Pozrite sa krok po kroku, ako môžete do vášho Xiaomi dostať najaktuálnejšiu verziu MIUI a Androidu, hoci vám ju systém neponúka.

Verzia MIUI v Xiaomi
Zdroj: Vosveteit.sk

Xiaomi vo všeobecnosti patrí medzi výrobcov smartfónov, ktorí distribuujú aktualizácie softvéru pre svoje telefóny medzi prvými. Nie však vždy, potom ako je uvoľnená aktualizácia pre konkrétny model telefónu, tak je hneď dostupnou pre všetkých. Dôvodom je, že Xiaomi vo všeobecnosti dostupnosť novej aktualizácie „dávkuje“. Robí to za účelom, ak by sa vyskytla nejaká neočakávaná chyba v systéme, tak aby postihla čo najmenej používateľov.

Hoci zámer spoločnosti Xiaomi je bezpochyby správny, tak aj napriek tomu, mnohí z nás chcú mať aktualizáciu dostupnú hneď a to bez ohľadu na možné riziká. Dôvodom je, že jednoducho sme nedočkaví. A práve pre túto skupinu ľudí by sme chceli dať do pozornosti aplikáciu MIUI Downloader, ktorá ponúka prístup k najnovším verziám softvéru. Dostupnou je prostredníctvom obchodu Play. Na tému upozorňuje portál xiaomiadictos.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MIUI Downloader
MIUI Downloader
Developer: Metareverse Apps
Price: Free

Takto môžete manuálne nainštalovať poslednú verziu MIUI do vášho Xiaomi

Aplikácia funguje na veľmi jednoduchom princípe. Vo svojej podstate sumarizuje verzie MIUI pre jednotlivé modely smartfónov. Potom, ako otvoríte aplikáciu, tak aplikácia vám automaticky identifikuje váš model smartfónu. Potom, ako kliknete na váš telefón, tak aplikácia vám vyznačí verziu MIUI, ktorá je určená pre váš model telefónu. Ako môžete vidieť na tretej snímke nižšie, v našom prípade ide o EEA Stable (Európska). Následne budete mať k dispozícii poslednú dostupnú verziu MIUI, ktorú stiahnite do smartfónu.

Potom si otvorte Nastavenia vášho telefónu a sekciu O telefóne. Niekoľkokrát rýchlo za sebou kliknite na verziu MIUI, až kým neuvidíte hlášku, že ste sa stal vývojárom. Potom, ako toto spravíte, tak si odomknete ďalšie nastavenie súvisiace s možnosťou manuálnej inštalácie softvéru.

Xiaomi ako sa stat vyvojar
Zdroj: vosveteit.sk

Teraz kliknite na Verzia MIUI a potom zvoľte možnosť tri bodky v pravom hornom rohu a zvoľte možnosť Vyberte balík aktualizácie. Potom vyhľadajte inštalačný balík MIUI, ktorý nájdete v sekcii Downloads. Kliknite na ňho potvrďte výber, následne začne proces inštalácie.

Samozrejme, pred spustením procesu manuálnej aktualizácie odporúčame vytvoriť si zálohu. Je tiež vhodné, aby váš Xiaomi, Redmi alebo POCO mal aspoň 50% batérie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre