Automobilka Tesla sa pridáva do klubu biliónových spoločností. Hodnota jej akcií dosiahla historické maximum

Správa o dobrých finančných výsledkoch a najnovšia mega-objednávka od požičovne Hertz sa zrejme podpísali pod ošiaľom na akciových trhoch.

Tesla hodnota automobilky
Zdroj: vosveteit.sk (koláž)

Americká automobilka Tesla, na čele ktorej stojí známy miliardár a vizionár Elon Musk, má za sebou naozaj rušné dni. Len nedávno boli verejnosti odhalené hospodárske výsledky za 3. kvartál tohto roka a podľa všetkého boli spúšťačom obrovského ošiaľu. Spoločnosť totižto po pár dňoch zažila jeden z najväčších rastov hodnoty svojich akcií a behom niekoľkých hodín sa z automobilky stala ďalšia biliónová spoločnosť. Na historickom zozname tak bude figurovať po bokoch gigantov ako Microsoft, Apple či Amazon, informuje portál MSPowerUser.com.

Historická chvíľa pre americkú automobilku

Hodnota akcií spoločnosti Tesla počas včerajška stúpla na hodnotu 1 024,86 amerických dolárov za akciu. Celkovo tak trhová kapitalizácia spoločnosti presiahla magickú hranicu 1 bilión amerických dolárov, pričom aktuálne je na hranici zhruba 1,01 bilióna dolárov. Presiahnutie tohto míľnika bolo pri pohľade na americkú automobilku a jej výsledky očakávané, no zrejme nikto z nás neočakával tak prudký nárast hodnoty na začiatku týždňa. Rast až 12,66% je naozaj raketový a takmer určite zaň nemôžu len nedávno zverejnené dobré finančné výsledky spoločnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
tesla trhova kapitalizacia
Zdroj: Google (NASDAQ)

Pod rastom hodnoty sa podpísalo viacero premenných

Pod rýchly rast hodnoty akcií automobilky Tesla sa mohli podpísať aj najnovšie správy, ktoré takmer určite mohli ovplyvniť investorov. Ide napríklad o najnovšiu objednávku až 100 000 automobilov Tesla od spoločnosti Hertz, ktorú možno považovať za jednu z najväčších autopožičovní na svete. Ďalšou silnou premennou mohla byť aj správa o najpredávanejších automobiloch v rámci Európskej únie za mesiac september 2021. Pomerne nečakane totižto tomuto rebríčku po prvýkrát kraľoval elektromobil a bol ním práve cenovo najdostupnejší Tesla Model 3.

Krátkodobý ošiaľ, či rastúca podpora investorov?

Pochopiteľne, najbližšie dni a týždne ukážu, či je automobilka Tesla naozaj hodná svojej pozície na trhu a či si vôbec dokáže udržať tak veľkú trhovú kapitalizáciu. Môže ísť iba o krátkodobý ošiaľ, no ak prídu impulzy podobné megaobjednávke na štýl požičovne Hertz, je možné, že automobilka zažije ďalšiu podporu zo strany investorov. Nateraz nám však nezostáva nič iné ako čakať na to, ako sa celá situácia časom vyvinie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre