Takto jednoducho viete zabrániť svojim deťom, aby nakupovali vašou kartou v aplikáciách či obchode Play

Online nákupy sa stávajú čoraz jednoduchšie, no vďaka tomu môžu vznikať aj rôzne problémy. Takto sa im jednoducho vyhnete.

Ako obmedziť deťom platby?
Zdroj: Unsplash (Alexander Grey), PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

Online nákupy sa stávajú čoraz jednoduchšie, no zároveň sa začína čoraz častejšie objavovať aj jeden problém. Deti môžu prísť na to, ako nakupovať prostredníctvom telefónu a najmä ak ide o hry, bez uváženia minúť veľké sumy peňazí. Naše ratolesti totiž častokrát odkliknú nákup, hoci netušia, čo robia. Obzvlášť ak hrajú hry v cudzom jazyku a naskytne sa im príležitosť ako „vylepšiť svoju postavičku“ v hre, tak potom neváhajú a potvrdia čokoľvek.

Sú to len deti, no našťastie máme k dispozícii spôsob, ako im zablokovať nakupovanie v rôznych aplikáciách. Ak máte rodinnú skupinu Google účtov, viete maloletým osobám nastaviť to, aby ste každý ich nákup schválili predtým, ako platba prejde. Založenie si rodinnej skupiny a následné zablokovanie platieb je mimoriadne jednoduché.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Stačí, ak kliknete na tento odkaz, ktorý vás zavedie priamo do nastavenia rodinného účtu Google. Tu kliknite na tlačidlo začať a dostanete sa priamo do nastavení. Do rodinnej skupiny môžete prizvať maximálne 5 osôb. Stačí zadať ich mailovú adresu a počkať, kým pozvánku príjmu.

Ako obmedziť deťom platby?
Zdroj: Vosveteit.sk

Keďže ste zakladali rodinnú skupinu, ste jej administrátorom a každému členovi budete mať možnosť zablokovať nákupy v aplikáciách, ak ešte nedovŕšil vek 18 rokov. Lenže ako zablokovať ostatným členom rodiny nákupy? Poďme sa na zo spolu pozrieť, je to jednoduché.

Obmedzenie nákupov

Stačí vojsť do obchodu Google Play a kliknúť na svoju profilovú fotografiu. Otvoria sa vám nastavenia, v ktorých nájdite možnosť rodina.

Ako obmedziť deťom platby?
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne si otvoríme možnosť spravovať členov rodiny a v nej si vyberieme osobu, ktorej chceme možnosť nákupov obmedziť. Po vybraní osoby uvidíme možnosť obmedzenia nákupov.

Ako obmedziť deťom platby?
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne máte k dispozícii tri možnosti. Prvou odspodku je neobmedzenie užívateľa. To znamená, že osoba môže voľne nakupovať, čo len chce. Druhou možnosťou je obmedzenie nákupov v aplikácii Google Play, čiže povoliť budete môcť jedine nákupy na tejto platforme. Treťou je obmedzenie všetkých nákupov.

Ako obmedziť deťom platby?
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, že je osoba plnoletá, budú vám prístupné len možnosti bez obmedzení a schválenie nákupov v platforme Google Play. Môže sa však stať aj to, že budete mať možnosť obmedzenia všetkých nákupov nedostupnú aj napriek tomu, že osoba nemá 18 rokov. V tom prípade sa vaše dieťa alebo iná maloletá osoba, registrovala do Google ako dospelá. Ak jej chcete obmedziť nákupy, toto nastavenie budete musieť najprv opraviť.

Ak ste však postupovali podľa tohto návodu, odteraz by sa vám malo zobraziť upozornenie zakaždým, keď sa vaše dieťa pokúsi o nákup cez platformu Google Play. Zároveň si budete môcť vybrať, či túto platbu necháte prejsť alebo ju zablokujete. Získate tak užitočný nástroj, ktorý vám pomôže kontrolovať, čo vaše dieťa na smartfóne robí. Zároveň však viete rovnakým spôsobom funkciu potvrdzovania platieb vypnúť, rovnako ako viete na platforme Google zrušiť rodičovskú skupinu alebo len z nej určitých členov odobrať, stačí vám na to len pár minút času.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre