BezpečnosťSpravodajstvo

Nakupovanie cez internet bude bezpečnejšie. Google do Chromu pridá funkciu, ktorá všetko zmení! Využijete ju?

Virtuálna karta v prostredí prehliadača Chrome zlepší bezpečnosť online nákupov. Príchod tejto funkcionality môžeme očakávať už čoskoro.

O bezpečnosti sa hovorilo taktiež aj na Google evente I/O, kde boli predstavené novinky z rôznych odvetví. Tou najlepšou je ale zrejme funkcionalita prehliadaču Chrome, ktorá mimoriadne zlepší bezpečnosť online nákupov. Ide o virtuálnu kartu. Na informáciu upozornil web 9to5google.com.

Podstatné zlepšenie online bezpečnosti

Na online nákupy sme si najmä za posledné obdobie mimoriadne zvykli. Obchody kvôli tomu museli vylepšovať svoje online služby, pretože servery praskali vo švíkoch. Zvýšený online predaj ale viedol aj k väčšej intenzite rôznych podvodov a krádeží bankových údajov. Phishingové aktivity sa dajú nájsť na každom kroku.

Virtuálna platobná karta ale úplne eliminuje problém odcudzenie údajov o karte. Tá je totiž na platbu použitá iba raz a následne je úplne bezcenná. Pri každej platbe sa totiž mení trojmiestny ochranný kód CVV, prípadne iný verifikačný údaj. Preto ak by sa aj obeti podarilo zadať údaje na podvodnej stránke, tak by útočník takto získané údaje nevedel opakovane zneužiť. Virtuálna karta taktiež často potrebuje dvojfaktorové povolenie pomocou mobilnej aplikácie.

chrome virtuálna karta 1
Zdroj: Google

Používanie platobnej karty bude mimoriadne rýchle a intuitívne. Podobne, ako sa vám pri platbe ponúka okno, v ktorom si vyberiete kartu, ktorú chcete použiť, sa otvorí okno, ktoré vám ponúkne použitie virtuálnej karty. Údaje na e-shope sa následne vyplnia automaticky, ako pri klasickej karte.

chrome virtuálna karta 2
Zdroj: Google

Spolupráca s vybranými poskytovateľmi

Google pri tejto funkcionalite spolupracuje priamo s firmou Visa, Mastercard a American Express. Aj preto môžeme očakávať mimoriadne kvalitnú podporu. Samotná funkcionalita by mala byť spustená už počas tohto leta, najskôr ale na americkom trhu. Spolupráca s Visa a Mastercard ale sľubuje, že sa tejto funkcionality dočkáme aj u nás na európskom trhu.

O virtuálne platobné karty je totiž veľký záujem. Čoraz viac ľudí totiž dbá na svoju online bezpečnosť. Riešenie je pritom doslova iba jeden klik navyše. Takúto službu už teraz ponúkajú niektoré banky či bankové aplikácie dostupné na Slovensku, ako napríklad Revolut, či Tatra banka.

A aký máte vzťah k online nákupom vy? Prepadli ste tomuto trendu a využijete virtuálnu platobnú kartu, alebo preferujete výber tovaru v kamennej predajni? Podeľte sa s vašim názorom dolu v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close