Takeda uprednostnila Bratislavu pred Viedňou. V hlavnom meste vzniklo Globálne vývojové centrum pre inovácie. Zamestná stovky ľudí!
Japonská biofarmaceutická spoločnosť Takeda otvorila v centre Bratislavy v budove starej Pradiarne Globálne vývojové centrum pre inovácie.
Na územie Slovenska expanduje významná japonská biofarmaceutická spoločnosť Takeda. V priebehu dnešného dňa oficiálne otvorila brány nového Globálneho vývojového centra pre inovácie a riadenie svojich dátových a digitálnych ambícií. Spoločnosť otvorila svoju pobočku v ikonickej budove starej Pradiarne v Bratislave.
Počas otvorenia vývojového centra, Gabriele Ricci, hlavný dátový a technologický riaditeľ spoločnosti, vyzdvihol význam tohto centra, v ktorom budú vznikať nielen nové nápady, ale zároveň bude prebiehať aj vývoj nových technológií, ktoré budú neskôr distribuované ďalej do sveta.
„ICC bude mať zásadný význam pri formovaní budúcnosti Takedy,“ povedal Gabriele Ricci, hlavný dátový a technologický riaditeľ spoločnosti. „Máme zodpovednosť voči pacientom a ľuďom, ktorým slúžime, aby sme v našom obore poskytovali najlepšie dátové, digitálne a technologické riešenia. Tieto riešenia začínajú tu.“
Vzniknú stovky pracovných miest s vysokou pridanou hodnotou
Spoločnosť zároveň oznámila, že do konca roka plánuje zamestnať do 300 ľudí v oblasti dát, digitálnych a inovatívnych technológií. Medzičasom spoločnosť stihla prijať už približne 120-zamestnancov, dozvedeli sme počas otvorenia centra. Tam to však neskočí. Ako prezradil Maroš Čuchta, hlava inovačného centra, spoločnosť má v pláne vytvoriť neskôr približne do 1 000 tisíc pracovných miest. Ďalej treba uviesť, že hoci spoločnosť vytvorila svoje nové centrum v hlavnom meste, tak má v pláne expandovať aj za jeho hranice. Pôjde však najmä o rôzne spolupráce, napríklad s univerzitami.
Takeda počas otváracej ceremónni rovnako prezradila, že už dnes spolupracuje s viacerými expertmi zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (STU) a Univerzity Komenského (UK).
Prečo Bratislava? „Na Slovensku pribúdajú talenty“, hovorí spoločnosť
Jednou z otázok, ktorá padla počas otvorenia centra bolo, prečo si spoločnosť vybrala práve Bratislavu. Dôvodov je hneď viacero, prezradil Čuchta. Uviedol, že Slovensko je jednou z krajín, kde prudko rastú digitálne zručnosti ľudí a spolu s tým na trhu práce pribúdajú aj experti v IT oblasti, či dátový analytici. Zároveň v prospech Bratislavy hralo aj jej umiestnenie v srdci Európy. Spoločnosť však zvažovala umiestniť svoju pobočku aj v susednom Rakúsku vo Viedni, či vo Švajčiarku v Zürichu.
Neprehliadni
„S rastúcou vyspelosťou v oblasti informačných technológií sme vybrali Bratislavu ako strategickú lokalitu na vybudovanie ICC a podporili tak ďalšiu kapitolu obchodnej transformácie spoločnosti. Vytvorenie a rozvíjanie komunity špecialistov v oblasti dát a technológií bude hnacím motorom pre inovácie práve tu, v Bratislave,“ povedal Maroš Čuchta, vedúci ICC centra.
Ďalej treba uviesť, že bratislavská pobočka bude mať pre spoločnosť európsky význam. Stane sa z nej totiž akési centrum, v ktorom bude alokovať IT špecialistov a dátových expertov a to nielen z Bratislavy, či zvyšku Slovenska, ale neskôr aj z ďalších kútov Európy. Tých bude lákať nielen na atraktívne platové podmienky, ale aj na moderné kancelárske priestory vrátane Chillout zóny.
Pre tých, ktorí nevedia, Takeda je globálny biofarmaceutický líder, založený a orientovaný na výskum a vývoj so sídlom v Japonsku. Spoločnosť sa zaviazala objavovať a poskytovať liečby, ktoré menia život k lepšiemu. Takeda zameriava svoje výskumné a vývojové úsilie na štyri terapeutické oblasti: onkológiu, zriedkavú genetiku a hematológiu, neurovedu a gastroenterológiu (GI). Taktiež cielene investuje do výskumu a vývoja plazmových terapií a vakcín. Rovnako sa venuje aj vývoju vysoko inovatívnych liekov, ktoré prispievajú k zmene v životoch ľudí tým, že posúva hranice nových možností liečby.
Mimochodom, spoločnosť na Slovensku doposiaľ preinvestovala v súvislosti s otvorením nového globálneho vývojového centra viac ako 9 miliónov €.
Komentáre