Tajomstvo je odhalené: Takto budú vyzerať modely Samsung Galaxy Z Fold 5 a Z Flip 5!

Modely Samsung Galaxy Z Fold 5 a Galaxy Z Flip 5 odhalili svoju podobu. Dočkať sa máme vylepšených displejov v oboch prípadoch.

Samsung Galaxy Z Flip 4
Zdroj: Vosveteit.sk

Juhokórejská spoločnosť Samsung nám v posledných rokoch prináša kvalitne spracované skladateľné smartfóny. Zvyčajne ich predstavuje v druhej polovici roka a už teraz očakávame, že predstavenie ďalšej generácie je za rohom. Nové smartfóny sa majú pritom mierne odlíšiť dizajnom od predchádzajúcich generácií, keďže Galaxy Z Fold 5 a Galaxy Z Flip 5 nám ponúknu mierne odlišné displeje. Spracovanie telefónov má byť však kvalitnejšie, na čo upozornil aj portál andro4all.com. A ak aj vás zaujíma, ako budú horúce skladateľné novinky na trhu vyzerať, tak ste na správnom mieste. Detaily o nich si totiž teraz prezradíme v našom článku.

Samsung Galaxy Z Fold 5 má ponúknuť vylepšený displej

Model Galaxy Z Fold 5 bude opäť ponúkať možnosť využitia ako smartfónu s väčším vnútorným displejom, ktorý bude pripomínať tablet, no aj menší vonkajší displej s veľkosťou štandardného smartfónu. Tento smartfón sa klasicky skladá ako kniha, pričom tento rok sa Samsung opäť sústredí na displej, ktorý mierne vylepší. Dočkať sa máme tenších rámikov pri vnútornom displeji, teda produktívna plocha bude o niečo väčšia. O stredovom páse, ktorý sa bude ohýbať, zatiaľ nemáme žiadne informácie. Aj ten by ale mohol Samsung vylepšiť, aby bol opäť o niečo nenápadnejší.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy Z Fold 5 snímka
Zdroj: mysmartprice

Čo sa týka špecifikácií, pri modeli Galaxy Z Fold 5 sa máme stretnúť s čipsetom Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy a 6.2″ vonkajším displejom so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Vnútorný displej má mať veľkosť uhlopriečky 7.6″. Špekulácie poukazujú aj na fotoaparát smartfónu, keďže Samsung by mal nasadiť ako hlavný snímač 50-megapixelový ISOCELL GN3. Ultraširokouhlý snímač má mať zasa 12 megapixelov a doplní ho aj 10-megapixelový telefoto snímač s 2-násobným optickým zoomom. Batéria vraj ponúkne kapacitu 4400 mAh a nabíjanie bude mať podporu 45 W. Bezdrôtové nabíjanie zasa 25 W.

Zaujímavejším modelom má byž Z Flip 5

Druhým skladateľným smartfónom po boku Galaxy Z Fold 5 má byť aj Galaxy Z Flip 5. Takzvaná „vyklápačka“ má tento rok ponúknuť väčší vonkajší displej s možnosťou vykonávania viacerých úkonov pomocou neho. Tento displej má mať veľkosť až 3.4″ a vnútorný displej má mať zasa veľkosť 6.7″ s podporou 120 Hz obnovovacej frekvencie. Rovnako sa máme tešiť na výkonný čipset v podobe Snapdragonu 8 Gen 2 pre Galaxy, ktorý sme videli aj v modeloch zo série Galaxy S23.

Samsung Galaxy Z Flip 5 snímka
Zdroj: mysmartprice

Kapacita batérie má byť menšia, celkovo sa stretneme s 3700 mAh batériou. Nabíjanie má byť pritom možné pri 15 W alebo 25 W, tvrdia posledné úniky. Z oblasti fotoaparátu nám má Galaxy Z Flip 5 ponúknuť tri 12-megapixelové snímače. V tejto oblasti bude teda väčší Galaxy Z Fold 5 dominovať. Predstavenie oboch smartfónov by malo prebehnúť v poslednom týždni budúceho mesiace, teda v júli.

Kúpili by ste si niektorý zo skladateľných smartfónov? A čo poviete na tieto vylepšenia? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre