SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Surface Phone a nové Windows smartfóny zrejme prídu už o rok

Surface Phone bol na našej stránke spomínaný už mnohokrát. Pokiaľ neviete, jedná sa o „revolučný“ smartfón od Microsoftu, ktorého vývoj sa mal začať už v roku 2012. Podľa najnovších informácií by sa mal vývoj tohto tajomného zariadenia posunúť o čosi ďalej a predstavený by mal byť niekedy v druhej polovici roku 2018. Spoločne s týmto smartfónom sa majú na trh dostať aj ďalšie Windows smartfóny.

Samotný Surface Phone mal byť podľa oficiálnych plánov predstavený už tento rok, no už na jar prišli prvé náznaky toho, že to Microsoft zrejme nestíha. Surface Phone by mal byť poháňaný systémom Andromeda, o ktorom sme písali v našom minulom článku. Operačný systém Andromeda sa spolu so Surface Phone začína v Microsofte interne testovať a ich vývoj ide ževraj stále dopredu.

Operačný systém Windows 10 Mobile začne strácať podporu už na konci budúceho roku a a tým pádom by predstavovanie ďalších Windows 10 Mobile smartfónov nedávalo zmysel. Všetko nasvedčuje tomu, že Windows Mobile smartfóny budú v budúcnosti taktiež poháňané operačným systémom Andromeda. Spoločnosti ako Lenovo, Dell a HP podľa najnovších informácií už teraz začínajú pracovať na nových Windows Mobile smartfónoch a dúfajme že im Microsoft nebude časom hádzať polená pod nohy.

Dúfajme že operačný systém Andromeda postaví samotnú mobilnú Windows platformu na nohy.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Zdroj: behance.net)

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close