Sú televízory od LG vidinou našej budúcnosti?

Súboj konkurencie medzi výrobcami televízorov je značný, predbiehajú sa v inováciách, najnovších technológiách a ich cieľom je posúvať televízne hranice. Najnovší televízor sa tak na trhu pomerne často ani nezohreje a hneď ho nahrádza jeho vynovenejšia verzia.

televizor TV
Zdroj: unsplash.com (Jonas Leupe)

Len pred rokom predstavila spoločnosť LG jednu z očakávaných noviniek medzi televízormi. Nielenže výrobca opäť posunul limity televízorov, prišiel úplne s niečím diametrálne odlišným. Išlo o rolovateľný televízor a čo nevidieť sa tento doposiaľ nevídaný kúsok dostane aj k nám. Predtým, než sa toho dočkáme, poďme sa ale pozrieť, aká je súčasná ponuka LG televízorov a či dokáže osloviť bežného diváka a získať si priazeň aj toho náročnejšieho.

Snaha spoločnosti LG

Značka LG je typická najmä svojimi progresmi v oblasti televízorov. Pri mobilných zariadeniach za konkurenciou v snahe pokrokov o niečo zaostáva, to sa ale nedá povedať pri televízoroch, kde viaceré konkurenčné značky jednoznačne zatieňuje. Neprichádza ale len s novými technológiami, kvitovať sa jej musí aj snaha o vynovenie už tých zabehnutých.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Väčšina výrobcov sa predbieha najmä vo zvyšovaní štandardov, zväčšovaní veľkosti uhlopriečok alebo rozšíreniu technológií obrazovky. So značkou LG máte však záruku, že aj pri malých uhlopriečkach dokáže z televízie vyťažiť maximum jej novšou verziou a zároveň si aj získať divácke sympatie.

Náročný divák

Ak ste sa nazdávali, že bežné štandardy televízií zatienili najnovšie rozlíšenia 4K LG OLED TV, netrvalo priveľmi dlho než prišlo samotné 8K rozlíšenie. Čo nevidieť, bude 8K Ultra HD v predaji dokonca až s veľkosťou uhlopriečky 88 palcov a o progres tak v tomto smere rozhodne nie je núdza.

S technologickým nadštandardom však treba rátať aj s výrazným nárastom ceny. Čím väčšia plocha obrazovky má umožniť tejto technológii sa realizovať, tým markantnejšia bude aj suma. Napriek tomu to mnohých v kúpe neodrádza a vnímajú to ako vynikajúcu investíciu na viacero rokov, ktorá im umožní vyťažiť z televízneho vysielania maximum.

Bežný divácky štandard

Napriek vyššie spomínaným prémiovým produktom značka LG ponúka aj štandardnejšie verzie. LED televízory majú taktiež slušné zastúpenie, vybrať si môžete z rôznych veľkostí uhlopriečky a nijako tým neohrozíte 4K Ultra HD rozlíšenie. S čím ale treba rátať, je robenie určitých kompromisov. Môžu sa odraziť napríklad pri zvuku, obnovovacej frekvencii obrazu či celkovom vnímaní televízneho obrazu a skreslení farieb.

Aj v tomto prípade však výrobcovia ponúkli vyššiu triedu televízorov a obohatili ich technológiou Nano Cell. Tá má zabrániť skresleniu farieb pri sledovaní televízie z rôznych pozorovacích uhlov a pomocou nanočastíc zabezpečiť čisté a precízne zobrazenie farebného spektra.

Minimum, ktoré nadchne

Nový nádych dostali však aj malé televízory. Nájsť môžete rozlíšenie Full HD, výnimkou ale nie je ani vyhľadávané 4K Ultra HD. Výrobcovia televízorov sa snažia najmä pri novších modeloch zabudovať aj Smart technológiu a niektorých možno prekvapí, že taká sa nachádza priamo aj v televízoroch s uhlopriečkou 32″. Rozšírenie technológií je dôkazom, že malé televízie nezostali bez povšimnutia a aj v súčasnosti sú vítanou voľbou najmä v malých priestoroch.

Slovenský divák

Lákavá ponuka televízorov často oslovuje aj slovenské domácnosti. Aj keď sa väčšinou orientujú ich nákupy na bežný divácky štandard, niektorí sú schopní investovať, kým iní volia zase ten najlacnejší variant. Pred samotnou kúpou si však treba uvedomiť, na aký účel televíziu kupujeme.

Ak má byť televízor určený výlučne na sledovanie bežných programov, špičkový model nikdy nevyužije naplno svoj potenciál. Pokiaľ ale chcete sledovať veľkoformátové filmy, lacnejší variant vám celkový zážitok z filmu môže len znechutiť. Takou zlatou strednou cestou sú momentálne LED televízory 4K Ultra HD, ktoré ponúknu aj niečo navyše a zvládnu aj súčasnú televíznu ponuku.

Budúcnosť LG televízorov je viac ako priaznivá. Svojou ponukou totiž pokryjú očakávania náročných, zaujmú bežného diváka a nadchnú dokonca aj minimalistickými verziami. Veď kto vie, čo po rolovateľnom televízore predstavia nabudúce?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre