Je MIUI 12 na ceste? Xiaomi: „Tento týždeň končíme s vývojom MIUI 11…“

Spoločnosť Xiaomi v rámci vývojárskej komunity oznámila, že končí s aktívnym vývojom nadstavby MIUI 11. Posledná verzia bude 20.3.23.

MIUI 12 (2)
Zdroj: Xiaomi, Vosveteit.sk

Spoločnosť Xiaomi nadstavbu MIUI 11 predstavila v druhej polovici minulého roka pričom s jej distribúciou pre globálny trh začala ešte v októbri. V súčasnosti nadstavbu MIUI 11 nájdeme, ako na starších, tak aj na novších zariadeniach. Podľa najnovších správ, vývoj aktuálnej verzie nadstavby, by mal byť už čoskoro ukončený. Informuje o tom portál igeekphone.com.

„…tento týždeň je posledným týždňom vývojovej verzie MIUI 11 a od budúceho týždňa bude pozastavaný…“ píše tím stojaci za vývojom MIUI 11 nadstavby.

Okrem toho ako môžete čítať vyššie, tak vývojoví tím hovorí, že posledná vývojárska verzie nadstavby pre zariadenia Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 9 Pro a Redmi 8 sa aktuálne odkladá. Dôvodom má byť neúplnosť ich testovania.  Poslednou vývojárskou verziou nadstavby MIUI  11 bude zostavenie MIUI 11 build no. 20.3.23.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi sa môže sústrediť na MIUI 12

Znamená to, že vývojársky tím, ktorý stojí za vývojom nadstavby, sa bude môcť naplno venovať pripravovanej nadstavbe MIUI 12. Okrem iného v posledných dňoch obehli viaceré média správy, že nadstavba MIUI 12 by sa mohla teoreticky objaviť už v priebehu apríla. Samozrejme, reč je o vývojárskej verzii nadstavby. Neskôr v máji by údajne mohla byť sprístupnená prvá BETA verzia nadstavby, ktorá by mohla byť  dostupná pre širšie publikum, a od júna by teoreticky mohla byť oficiálne sprístupnená pre prvé zariadenia. Tieto informácie však berte aktuálne s rezervou, nejde totiž o oficiálne komunikované termíny. Nižšie si môžete pozrieť údajnú časovú os dostupnosti nadstavby MIUI 12.

MIUI 12 casova os
Zdroj: gizchina.com

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre