HuaweiSpravodajstvo

Huawei oznamuje, že na ceste je EMUI 10.1

Huawei spolu s predstavením produktovej rady smartfónov P40, predstaví aj novú verziu nadstavby EMUI 10.1. Stane sa tak už 26. marca.

Huawei prostredníctvom sociálnej siete Twitter zdieľa informáciu, že už čoskoro plánuje uvoľniť novú verziu nadstavby EMUI 10.1. Podľa zverejneného statusu, by sa tak malo stať už o 2 dni, teda 26. marca. V rovnaký deň má byť predstavená aj nová generácia tohtoročných vlajkových smartfónov P40.

Čo prinesie nová nadstavba EMUI 10.1?

Dnes môžeme len hádať čo prinesie nová nadstavba EMUI 10.1. Očakávať však môžeme drobné softvérové a dizajnové vylepšenia. Zároveň však môžeme špekulovať, že spoločnosť  oficiálne predstaví aj nové služby, ktorými bude chcieť  nahradiť absenciu Google Play obchodu vrátane aplikácií spoločnosti Google.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V priebehu posledných dní sa napríklad objavila služba Huawei AppSearch, ktorá slúži na vyhľadávanie aplikácií, ktoré nenájdete v obchode App Gallery. Vo svojej podstate má fungovať tak, že prehľadá ďalšie obchody vrátane oficiálnych stránok aplikácií (Amazon App Store, APKMirror, APKMonk, APKPure a Huawei AppGallery). Ak nájde zhodu, tak Vám ju následne ponúkne. Podľa publikovaných náhľadov z testovanej verzie aplikácie AppSearch, je možné dohľadať mnohé populárne aplikácie amerického pôvodu vrátane prehliadača Google Chrome, aplikácie Facebook, WahtsApp a podobne (v  súčasnosti z dôvodu sankcií zo strany USA, Huawei nemôže oficiálne využívať služby amerického pôvodu).

Ďalšia služba, ktorá sa objavila ku koncu februára zas bola Huawei Search. Ide o obdobnú aplikáciu ako Google. Ponúka prehľad aktuálnych správ, možnosti vyhľadávania a ďalšie dodatočné služby (napríklad prevodník jednotiek, kalkulačku,..).

V súčasnosti nie je známe, či spoločnosť Huawei vyvinula svoj vlastný algoritmus vyhľadávania, alebo na zobrazenie obsahu bude používať algoritmus 3. strany.

Via Gizmochina.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close