Štúdium v zahraničí s EIT – cesta za vzdelaním budúcnosti

Študijné programu sú šité na mieru cieleným kandidátom, tak aby si prišli na svoje všetky kategórie

EIT Digital Master school
Zdroj: EIT

EIT Digital už dlhodobo funguje ako popredná európska organizácia pre inovácie, digitalizáciu a podnikateľský rozvoj. Podpora digitálnej transformácie spoločnosti, budovanie inovatívneho edukačného systému a novodobého ekosystému vzdelávania boli, sú a budú základnými piliermi EIT Digital. Preto aj napriek náročnej a neistej dobe naďalej ponúkajú škálu jedinečných vzdelávacích programov. Tie majú za úlohu rozvinúť potenciál  šikovných študentov a dopomôcť im dosiahnuť svoje kariérne aj osobnostné maximum. Študenti či mladí profesionáli majú na výber zo 4 programov – EIT Digital Master School, Doctoral School, Professional School a Summer School. Každý z programov je šitý na mieru cieleným kandidátom, tak aby si prišli na svoje všetky kategórie. Jedno však majú všetky programy spoločné. Ich cieľom je vybudovať expertnú komunitu spájajúcu nadaných študentov s vynikajúcimi odborníkmi a poprednými osobnosťami zo sveta biznisu.

EIT Digital Master School – magisterský  program budúcnosti

Master School program je určený pre študentov IT, ktorí hľadajú to najlepšie vzdelanie vo svete informačných technológií, no zároveň chcú zažiť niečo nové a inovatívne. Tento dvojročný magisterský program v digitálnych technológiách ponúka možnosť študovať na 2 špičkových európskych univerzitách a získať naraz 2 tituly Master of Science. Okrem unikátnej medzinárodnej skúsenosti a príležitosti stať sa súčasťou EIT komunity, program predstavuje šancu obohatiť svoje IT schopnosti aj znalosťami zo sveta inovácií a podnikania. Ďalšou výhodou zapojenia sa do EIT Master School programu je možnosť účasti na 2-týždňovej letnej škole v ďalšej európskej metropole, ako aj pracovná stáž v rámci štúdia. Študenti tak získajú nielen teoretické znalosti  ale aj praktické zručnosti, ktoré sú veľkou výhodou pri vstupe na trh práce. Skúsenosti nadobudnuté počas štúdia sú naviac doplnené podporou zo strany skúsených profesorov, odborníkov a expertných zástupcov priemyslu či výskumných ústavov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

EIT Digital Doctoral School – záruka prestíže a kvality

Doktorandský program EIT Digital orientovaný na ICT inovácie ponúka možnosť získať prvotriednu expertízu v kľúčových odvetviach digitálneho sveta a zároveň poskytuje pevné zázemie pre rozvoj inovačného a podnikateľského líderstva. Naviac zaručuje nadobudnutie praktických skúseností zasadených v reálnom biznis kontexte, a to v etablovanej organizácií či šikovnom startupe. Ašpirujúci doktoranti určite ocenia aj možnosť rozbehnúť svoje vlastné podnikateľské aktivity, ktoré im môžu otvoriť dvere do sveta biznisu a značne uľahčiť tranzíciu zo študentského života. Samozrejme, nič z toho nie je jednoduché a to v EIT dobre vedia. Preto sa študenti môžu tešiť na pomoc biznis mentorov a skúsených odborníkov s dlhoročnou pôsobnosťou, ktorý im pomôžu zabývať sa v multikultúrnom prostredí a osvojiť si inovátorský mindset.

EIT Digital Professional School – cesta k ďalšiemu rozvoju

EIT Digital Professional School je dôkazom, že európsky inštitút si plne uvedomuje dôležitosť neustáleho rastu a zlepšovania svojich schopností. Neustály pokrok je jedinou zaručenou cestou ako sa udržiavať medzi najlepšími a to v EIT veľmi dobre vedia. Práve preto ponúkajú program pre všetkých profesionálov, ktorí chcú rozvinúť svoj talent ešte o kúsok ďalej, a možno aj poriadne veľký kus. Program adresuje potrebu mladých profesionálov snažiacich sa držať krok v dnešnej dobe digitálnej transformácie, ktorá pomaly ale iste ovplyvňuje celú škálu profesií. EIT Digital Professional School je teda program šitý na mieru pre potreby rýchlo napredujúceho sveta, čo ocenia všetci účastníci ale aj ich zamestnávatelia.  Program predstavuje širokú škálu online kurzov, a teda ponúka šancu rozvíjať svoj talent vo svete digitalizácie efektívne a účelovo. Kurzy obsahujú poznatky na vysokej úrovni z kľúčových technologických odvetví ale zároveň sú orientované na praktickú skúsenosť. Formát vzdelávania zodpovedá potrebám zaneprázdnených odborníkov a umožňuje im agilný a užívateľsky prívetivý prístup k efektívnemu vzdelávaniu a odbornej príprave.

EIT Digital Summer School – 2 týždne, čo zmenia budúcnosť

Letný program EIT Digital je skvelou voľbou pre tých, čo chcú obohatiť svoje schopnosti zo sveta digitálnych inovácií a podnikania, no zároveň túžia po neopakovateľnom letnom zážitku. Tento intenzívny 2-týždňový program totiž prináša možnosť učiť sa od popredných zahraničných akademikov a profesionálov pôsobiacich na top európskych univerzitách. Letná škola je postavená na naberaní skúseností na reálnych príkladoch z praxe, prácou na projektoch a tímovej spolupráci. Vďaka tomuto programu budú mať študenti možnosť pracovať pre top európske firmy, navštíviť lokálne inovačné huby, stretnúť startupistov z danej krajiny a hlavne, spoznať nové mesto a inšpiratívnych ľudí.

EIT Digital nezostáva nič dlžné svojmu expertnému profilu inovátora v rámci EÚ, a je preto 100 % pripravené zabezpečiť ponuku výnimočného vzdelania v plnej kvalite aj v prípade nepriaznivého vývoja ohľadom pandémie Covid-19. Už v tomto roku podniklo potrebné kroky a rýchlo sa adaptovalo, aby vzdelávacie programy prinášali prídavnú hodnotu všetkým študentom, a to aj z pohodlia ich domovov. EIT Digital teda opäť dalo najavo, že to myslí so vzdelávaním vážne a naďalej zostáva odhodlané rozširovať študentské obzory a pomáhať im naplniť ich skutočný potenciál.

Všetky detaily či podrobnosti o jednotlivých programoch, ako aj inštrukcie k prihlasovaniu sú dostupné na stránkach EIT Digital Academy https://www.eitdigital.eu/eit-digital-academy/ . Okrem všetkých dôležitých informácií ohľadom programov stránka ponúka možnosť oboznámiť sa so svetom EIT Digital, spoznať bližšie EIT komunitu a taktiež prebádať success stories, ktoré sa začali práve v týchto programoch.  Pre viac informácií o aktivitách EIT Digital na Slovensku neváhajte navštíviť stránky konzultačnej spoločnosti Civitta, ktorá je oficiálnym zástupcom EIT Digital v Slovenskej Republike.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre