BezpečnosťNávody

Stratili ste smartfón a teraz je vypnutý? Stále ho môžete nájsť! Pozrite sa, ako na to

V prípade, že ste svoj smartfón stratili, prípadne vám ho ukradli, viete ho nájsť. A to častokrát aj v prípade, že je už vypnutý.

Strata svojho smartfónu nie je vôbec príjemnou situáciou, no aj napriek tomu sa jej občas nevieme vyhnúť. Môže sa nám stať, že svoje zariadenie necháme napríklad v prostriedku verejnej dopravy, v kaviarni či na lavičke, pričom je táto situácia ešte tým lepším prípadom. Môže sa totiž stať, že nám náš smartfón niekto ukradne, pričom pri strate je stále šanca, že sa nájde niekto, kto nám ho bude chcieť vrátiť. Medzi ľuďmi panuje názor, že ak sa po strate naše zariadenie vypne, nevieme ho už nájsť. Nie je to však pravda a záleží najmä od toho, ako dlho je daný mobil vypnutý. A ak ste sa do tejto nepríjemnej situácie dostali aj vy, portál makeuseof.com nám prináša niekoľko návrhov, ako svoje zariadenie vyhľadať.

Využite najskôr možnosť Vyhľadať zariadenie

Základnou funkciou, na ktorú by sme pri nastavovaní svojho smartfónu mali myslieť, je aktivácia možnosti Vyhľadať zariadenie. Vďaka nej môžeme vyhľadať miesto, na ktorom sa naše zariadenie nachádzalo naposledy. Využiť by sme ju mali okamžite vo chvíli kedy zistíme, že sme o svoj smartfón prišli. Máme tak vyššiu šancu, že ho ešte nájdeme. Prostredníctvom nášho počítača a účtu Google sa vieme pripojiť do tejto funkcie a nájsť tak posledné miesto, kde sa naposledy nachádzal.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Strateny smartfon
Zdroj: Vosveteit

Spoločnosť Google nám taktiež ponúka využiť aj funkciu Google Maps Timeline, pričom tieto mapy zvyčajne trasujú, kde sme sa naposledy nachádzali. Ide o menej spoľahlivú funkciu ako vyhľadanie zariadenia, no aj napriek tomu nám aplikácia Mapy od Googlu vie celkom pomôcť. Minimálne nám vie ukázať, kde sme sa naposledy pohybovali. Navyše by nám mala vedieť určiť, na ktorom mieste sa náš smartfón vypol a stratil trasu. Ako táto časová os vyzerá, sa môžete pozrieť nižšie.

Google Mapy casova OS
Zdroj: Vosveteit.sk

Nájdite svoj smartfón vďaka aplikáciám tretích strán

Našu polohu môžu sledovať aj rôzne aplikácie tretích strán, ktoré vedia spoľahlivo odhaliť, kde sa náš smartfón naposledy nachádzal. Skvele nám vie poslúžiť napríklad Snapchat, ak teda využívame zdieľanie našej polohy na mape. S využitím konta niekoho z našich priateľov vieme nájsť našu postavičku na mape aj dlhší čas po tom, čo sa nám naše zariadenie vyplo. Napriek tomu je pre nás najlepšie, ak začneme konať čo najskôr a posnažíme sa vyhľadať svoj mobil okamžite po tom, čo ho stratíme.

Ukradnuty smartfon
Zdroj: flickr.com (Kārlis Dambrāns)

Možnosťou je pre nás aj kontaktovať políciu a nahlásiť stratu. K tomuto kroku by sme si mali pripraviť aj IMEI číslo nášho zariadenia, ktoré nájdeme na originálnom balení. Z toho dôvodu by sme si toto balenie mali odložiť na miesto, kde ho budeme vedieť nájsť aj po dlhšej dobe. Nikdy totiž nevieme, kedy a kde svoj smartfón stratíme, prípadne nám ho ukradnú. V tomto prípade ale ide o pomerne zdĺhavý proces a dôvodom je, že polícia musí požiadať o lokalizovanie zariadenia operátorov, čo môže nejakú dobu trvať.

Stratili ste niekedy svoje zariadenie aj vy? A ako ste sa zachovali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close