Google pracuje na technológii, ktorá umožní vyhľadať stratený smartfón aj bez toho, aby zariadenie bolo online

Google pracuje na obdobnej technológii, akou disponuje Apple, či Samsung.

Najdi moj smartfon_android funkcia
Zdroj: Vosveteit, unsplash.com (Ståle Grut)

Stratený, či ukradnutý smartfón nie je nič príjemné a to bez ohľadu na to z akej cenovej kategórie máte zariadenie. Jedným z riešení, ako je možné vypátrať stratené zariadenie, je pomocou funkcie „Find my device“, teda nájdi moje stratené zariadenie. Táto funkcia funguje za podmienky, že váš smartfón je online.

Vývojári konkurenčného Samsungu a Apple išli ešte o kúštik ďalej, a pri zariadeniach SmartTag, či AirTag, umožňujú vyhľadanie zariadenia aj ked nie je online. Je to možné vďaka technológii, keď tieto zariadenia zaeviduje iný smartfón Samsungu, či iPhone, tak vy AirTag, resp. SmartTag uvidíte na mape.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa najnovších správ, na ktoré poukazuje portál gsmarena.com, Google pracuje na obdobnej funkcii pre Android zariadenia.

Portál konkrétne upozorňuje na to, že vývojárom sa podarilo v poslednej BETA verzii Google Play Služieb (21.24.13) nájsť útržky kódu, ktoré naznačujú, že Google pracuje na vylepšení funkcie Nájdi moje zariadenie. Prvá funkcia, ktorú kód odhaľuje, sa volá „Umožnite telefónu vyhľadať vaše zariadenie a zariadenia iných ľudí“ a druhá funkcia znie „Vyhľadať sieť môjho zariadenia“.

Názvy nových funkcií jasne naznačujú, že Google sa chystá do Androidu zakomponovať funkciu, ktorá umožní vyhľadanie zariadenia bez nutnosti, aby bol smartfón pripojený k internetu. Zjavne to chce dosiahnuť podľa informácií zo siete operátora alebo prostredníctvom obdobnej technológie, ako disponuje konkurencia. Dnes je však ešte predbežné hovoriť so 100%-istotou, ako bude nová funkcia fungovať. Názvy funkcií však naznačujú možné technologické riešenia.

V každom prípade, bez ohľadu na postup, ako bude možné vyhľadať stratené zariadenie, tak je dobrou správou, že Google chce dopomôcť k ľahšiemu spôsobu, ako sa dostať k zariadeniu, ktoré nevieme kde je.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre