Správa sťahovania aktualizácií príde v aktualizácii Fall Creators Update

Zdroj: windowscentral.com

Máte problém s vysokou spotrebou dát na Vašom počítači/laptope? Jednou z príčin môže byť veľká spotreba dát pri sťahovaní aktualizácií pre samotný operačný systém. Windows 10 preto ponúka možnosť nastaviť Vašu sieť ako účtovanú podľa objemu údajov. Toto nastavenie ale niekedy nespĺňa účel aký by si bežný používateľ prial. Celé nastavenia spotreby dát pri sťahovaní aktualizácií a aplikácií, zmení budúca aktualizácia pre Windows 10 – Fall Creators Update.

V builde 16237 pre Insiderov sa prednedávnom táto nová možnosť objavila. V časti Windows Update sa v najnovších buildoch nachádza nová možnosť s názvom Delivery Optimization. V časti Delivery Optimization sa nachádzajú ďalšie dve možnosti Advanced options (rozšírené nastavenia) a Activity monitor (monitor aktivít).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: windowscentral.com

V rozšírených nastaveniach sa nachádzajú možnosti obmedzenia počtu prenesených a odoslaných dát. Každý používateľ si dokáže jednoducho nastaviť, akú časť z celkového pripojenia môže Windows Update využívať pre sťahovanie a odosielanie aktualizácií (pre iné počítače v sieti). Takisto sa dá zvoliť výška maximálneho odoslaného počtu dát alebo časť z celkového pripojenia, ktorá sa využíva na sťahovanie aktualizácií na pozadí.

Zdroj: windowscentral.com

Monitor aktivít zobrazuje dve rôzne štatistiky. Zobrazené sú štatistiky sťahovania a štatistiky odosielania dát. V týchto štatistikách používatelia zistia, koľko dát bolo stiahnutých zo serverov Microsoftu, z počítačov v miestnej sieti alebo z počítačov na internete. Podobne sú na tom aj štatistiky odosielania dát, v ktorých používatelia vidia, koľko dát bolo odoslaných na počítače v miestnej sieti alebo na ostatné počítače na internete.

Zdroj: windowscentral.com

Takéto nastavenia zrejme uvíta každý používateľ, ktorý chce mať prehľad koľko dát spotrebuje. Taktiež budú výhodou aj pre používateľov s obmedzeným dátovým balíkom.

Zdroj: windowscentral.com

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre