Písmo Calibri zohralo hlavnú úlohu v prípade korupcie pakistanského premiéra

Zdroj: vlastný

V posledných dňoch sa do pozornosti dostal súdny spor týkajúci sa korupcie pakistanského premiéra, v rámci ktorého zohral hlavnú úlohu štýl písma, konkrétne font „Calibri“.

Pýtate sa ako je to možné? Jedná sa o skutočne veľké fópa v podaní dcéry premiéra (Nawaza Sharifa), ktorá v rámci súdneho sporu predložila ako dôkazový materiál dokument obsahujúci spomínaný štýl písma na čom by nebolo nič zlé, pokiaľ by dané písmo v tej dobe už existovalo. Prípad sa totiž týka známej kauzy „Panama Papers“ v spojitosti s nadobudnutým majetkom obvineného pričom dôkazový materiál mal byť z ešte z roku 2006 čo bolo aj kameňom úrazu. Totiž dôkazový materiál, ktorý bol predložený  obsahoval typ písma Calibri, ktorý v tomto období ešte nebol „komerčne dostupný“. Samozrejme, že toto pozornému oku vyšetrovateľov nezostalo bez povšimnutia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zdroj: Neowin.net

Inými slovami bolo vysoko nepravdepodobné, aby dané dokumenty vznikli v danom roku ako bolo prezentované. Výsledkom toho bolo, že dcéra premiéra skôr uškodila svojej rodine ako pomohla.

Zdroj: Neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre