Spoločnostiam Xiaomi a Samsung rastie konkurencia. Už čoskoro ich môže zatieniť tento výrobca smartfónov!

realme je najrýchlejšie rastúcim predajcom 5G smartfónov na svete. V roku 2021 predali cez 60 miliónov zariadení, čo je o 50% viac, ako rok dozadu.

smartfon
Zdroj: unsplash.com (Đức Trịnh)

Keď príde reč na výrobcov smartfónov tak sa najčastejšie spomína Xiaomi a Samsung. Ide o dvoch hráčov, ktorí aktuálne dominujú trhu. Zdá sa však, že im rastie konkurencia, ktorá má potenciál ohroziť dominanciu oboch gigantov.

Ešte v auguste minulého roka sme upozorňovali na to, že spoločnosť realme je prvým výrobcom smartfónov v histórii, ktorý prekonal hranicu 100 miliónov predaných smartfónov v priebehu 3 rokov od svojho vzniku. Nepodarilo sa to doposiaľ nikomu a to ani spoločnostiam ako Xiaomi, Apple, Huawei, Samsung a ďalším.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zdá sa, že realme to má do budúcnosti našliapnuté dobre, píše portál Gizmochina.com, ktorý upozorňuje na vyjadrenia jedného z riaditeľov spoločnosti, Xu Qi, ktoré povedal počas uvedenia novej produktovej rady telefónov GT2.

realme je najrýchlejšie rastúcim predajcom 5G smartfónov na svete

Portál upozorňuje konkrétne na to, že čínsky gigant realme, pomaly ale isto, dobíja vrecká nohavíc čoraz väčšieho počtu ľudí. Podľa publikovaných dát, spoločnosť v roku 2021 predala viac ako 60 miliónov smartfónov. Vďaka tomu sa spoločnosť dostala do rebríčka TOP 5 predajcov smartfónov na 21 trhoch. Celosvetovo ide dnes o 6. najväčšie hráča v oblasti predaja smartfónov.

Čísla ďalej odhaľujú, že spoločnosti sa podarilo medziročne predať o 50% smartfónov viac. Čo robí zo spoločnosti jedného z najrýchlejšie rastúcich predajcov smartfónov na svete. Riaditeľ spoločnosti rovnako uviedol, že rast predajov je stabilný a rovnako i v tomto roku očakávajú, že budú rásť. Cieľom spoločnosti je v roku 2022 presiahnuť hranicu 90 miliónov predaných smartfónov.

realme rok 2021 najrychlejsie rastuci predaja smartfonov na svete
Zdroj: realme

Qi najmä prízvukoval to, že sa im darí v oblasti predajov 5G smartfónov. V tomto prípade ide o najrýchlejšie rastúceho predajcu smartfónov na svete. Riaditeľ spoločnosti ďalej uviedol, že aj naďalej ich primárnym trhom je Čína s tým, že európsky trh je pre nich stále atraktívnejším, kde medziročne zaznamenali trojciferný rast pričom uviedol, že verí, že inak tomu nebude ani v tomto roku.

Pokiaľ ide o inovácie, spoločnosť realme uviedla, že spoločnosť vynaloží 70 % svojich výdavkov na výskum a vývoj špičkových technológií, na posilnenie softvérových a hardvérových schopností spoločnosti a na zlepšenie celkovej skúsenosti s produktami.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre