Spoločnosť Xiaomi podľa finančnej správy predala za prvého polroka viac ako 60 miliónov telefónov

Z finančných výsledkov spoločnosti Xiaomi za prvý polrok vyplýva, že spoločnosť predala viac ako 60 miliónov smartfónov.

Xiaomi Mi 9 kamera
Zdroj: Vosveteit.sk, Youtube (gsmarena)

Xiaomi, čínsky technologický gigant vydal finančnú správu za druhý kvartál tohto roka, ktorá okrem ekonomických ukazovateľov odhaľuje aj počet predaných zariadení. Čísla, ktoré spoločnosť prezentovala musia mnohým vyraziť dych. Na tému upozorňuje Gizchina.com.

O  spoločnosti Xiaomi je známe, že patrí medzi výrobcov smartfónov, ktorý ponúkajú zariadenie so skvelým pomerom cena-výkon, a to sa odzrkadlilo aj na výsledkoch. Finančný správa hovorí, že v druhom kvartáli tržby spoločnosti dosiahli výšku 52 miliárd Yuanov, čo je po prepočte približne 7,3 miliardy dolárov. Znamená to, že celkový obrat spoločnosti v porovnaní s rovnakým časovým intervalom predošlého roka narástol o 14,8%.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Za prvý polrok sa spoločnosti podarilo vytvoriť celkový  obrat 95,71 miliárd Yuanov, teda približne 13,5 miliardy dolárov. Pri medziročnom porovnaní sa spoločnosti podarilo tak zvýšiť obraty o približne 20%. Z pohľadu účtovného zisku si spoločnosť na svoj účet pripísala 810 miliónov dolárov, čo je o 49,8% viac ako za rovnaký časový úsek v minulom roku.

Xiaomi finacne vysledky 2 kvartal 2019
Zdroj: Xiaomi

Značnú čas objemu príjmov tvorili mobilné zariadenia. Celkovo ich v  tomto roku spoločnosť predala viac ako 60 miliónov. Spoločnosti sa darilo však aj v iných odvetviach. Napríklad v prípade predaja televízií sú v domácej Číne aktuálne najžiadanejšou značkou. Z globálneho hľadiska vstúpili do rebríčku TOP 5 najžiadanejších výrobcov. V prípade IoT zariadenú sú aktuálne celosvetovou jednotkou. Celkovo spoločnosť v prípade AIoT zariadení aktuálne spája 196 miliónov používateľov (pozn. redakcie: bez používateľov smartfónov a notebookov. AIoT je kombináciou technológií umelej inteligencie (AI) s internetom vecí (IoT).)

Lei Jun, zakladateľ a a výkonný riaditeľ spoločnosti Xiaomi Group, uviedol, že v prvej polovici roku 2019, napriek náročnému podnikateľskému prostrediu, dosiahli podniky Xiaomi dobré výsledky a dosiahli rad kľúčových prielomov. Pri dostatočnej celkovej ziskovosti a celkových hotovostných rezervách je spoločnosť Xiaomi schopná pokračovať v silnej trhovej príležitosti pre 5G a IoT a má dostatočnú kapacitu na zvýšenie investícií do výskumu a vývoja a rozšírenie investícií na pochopenie trhových príležitostí.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre