Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi plánuje začiatkom budúceho roka predstaviť smartfón s 48MP fotoaparátom

Chystá si pre nás čínsky gigant Xiaomi ďalšie prekvapenie? Prezident spoločnosti, Lin Bin, totižto len pred niekoľkými hodinami zverejnil fotografiu pripravovaného smartfónu z kuchyne Xiaomi, ktorý je vybavený 48MP zadným fotoaparátom.

„Testujem ho niekoľko týždňov a nie je to zlé“

Samotný prezident spoločnosti Xiaomi v príspevku na sociálnej sieti Weibo dodal, že smartfón používa už niekoľko týždňov a nie je vôbec zlý. Pochopiteľne, niet sa čomu čudovať. Zo samotnej fotografie je jasne vidieť, že nový smartfón so skleneným telom nebude vybavený iba jedným zadným fotoaparátom, keďže ja jasne vidieť jeho natiahnutá zadná časť, ktorá naznačuje aj vertikálne umiestnenie fotoaparátu. Na fotografii sú jasne vidieť aj tlačidlá pre ovládanie hlasitosti, ako aj dvojitý LED blesk nachádzajúci sa pod fotoaparátom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi smartfon s 48mp fotoapartom
Zdroj: gizchina.com

Sony alebo Samsung

Trh so 48MP čipmi pre smartfóny je aktuálne dosť obmedzený. Výrobcovia si aktuálne môžu vybrať iba z dvojice čipov Sony IMX586 alebo Samsung ISOCELL Plus GM1. Spoločnosť Xiaomi s najväčšou pravdepodobnosťou siahla práve po čipe od Sony, ktorý zahŕňa snímač s priemerom 1/2-palca, 0,8μm na pixel, podporu spájania 4 pixelov, ako aj podporu natáčania 4K videa až na fantastických 90 fps.

Viac informácií o pripravovanom smartfóne zatiaľ nevieme, no jeho predstavenie by sa malo konať už v januári budúceho roka.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close