Nvidia ukázala budúcnosť herného priemyslu. Vytvorila prvú demo videohru s použitím generovania prostredia prostredníctvom AI

Nvidia The First Interactive AI Rendered Virtual World
Zdroj: Youtube (Nvidia)

Nedávny rozmach umelej inteligencie priniesol pôsobivé novinky do svetu tvorby obrazu a videí. Najnovší prírastok má tentokrát na svedomí spoločnosť Nvidia, ktorá prichádza s novým spôsobom generovania  vizualizácií a kombinovaní s bežnými video-hernými prostriedkami.

„Je to nový spôsob, ako vykresliť video obsah pomocou deep learning ,“ povedal viceprezident Nvidie pre deep learning.

Nvidia  dlhodobo prináša technologický pokrok vo svojom odbore a jednám z nich je aj  prvá demo videohra s generovanou AI grafikou. Jedná sa o jednoduchý simulátor jazdy, kde hráči jazdia cez niekoľko mestských blokov generovaných s AI ale nemôžu opustiť auto alebo komunikovať. Veľkou výhodou je však, že na rozbehnutie Dema stačí jedna GPU.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako to funguje?

Systém Nvidia generuje grafiku pomocou niekoľkých krokov. Najskôr sa musia zhromaždiť údaje prevzaté s „open-source“ súborov , ktoré sa potom rozdeľujú do rôznych kategórií ako napríklad: obloha, autá, stromy, cesty, budovy a tak ďalej s ktorých sa vytvorí prepojená sieť na generovanie týchto objektov.

„Štruktúra sveta sa vytvára tradične,“ vysvetľuje Catanzaro. „Jediná vec, ktorú AI generuje, je grafika.“

Dodáva, že samotné demo je samo o sebe základné a robil na ňom jeden technik. „Je to skôr koncept ako hra, ktorá je zábavná.“

Nebude to však jednoduché

Problémom je, že algoritmy „deep learning“ dokážu aktuálne vytvárajať grafik len s 25 FPS  a otázkou ostáva, ako udržať objekty rovnaké bezo zmeny. Riešením bolo dať systému krátkodobú pamäť, aby porovnal každý nový objekt s tým, čo už predtým vygeneroval. Celý tento výpočet je však drahý, a preto sa hra pohybuje len na 25 FPS.

Technológia je veľmi v počiatočnej fáze a bude trvať desaťročia kým generovanie s AI sa dostane aj do našich domácnosti. Koniec koncov Nvidia sa hrnie vpred s generovaním AI čo jej dopomáha k predaju hardvéru a cena akcií spoločnosti vďaka tomu narastá pretože ich chipy sa hodia k vývoju nových technológií.

Zdroj: TheVerge, článok spracoval Michal Trúchly

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre