Spoločnosť Sony predstavila novú retro konzolu s názvom PlayStation Classic. Stáť bude 99€

playstation classic
Zdroj: Playstation

Spoločnosť Sony si na oslávenie 25. výročia hernej konzoly PlayStation pripravila jedno malé, no zároveň veľké prekvapenie. Fanúšikovia značky a populárnej hernej konzoly sa totižto môžu tešiť na novú, limitovanú sériu hernej konzoly s názvom PlayStation Classic, ktorá určite vyčarí úsmev na tvári každému bývalému majiteľovi PlayStationu.

Súčasťou novej konzoly budú tie najväčšie herné pecky

Ako napovedajú samotné fotografie, konzola PlayStation Classic je jednoducho návrat ku starým koreňom, čiže prvej konzole PlayStation. Dizajn novej retro verzie je naozaj vierohodný a takmer dokonalo sa podobá na svojho predchodcu. Podstatným rozdielom je až o 45% menšia veľkosť, či už samotnej konzole alebo ovládačov. Ďalším výrazným rozdielom je už celkové digitálne vyhotovenie, či sa jedná o kábel pre pripojenie k TV alebo USB pripájacie káble ku ovládačom. I keď analóg budeme hľadať márne, spoločnosť Sony nám staré spomienky vyčarí hlavne samotnými hrami. V zariadení bude totižto predinštalovaných až 20 hier, pričom si každá z nich zachovala pôvodný dizajn. Tým pádom sa môžeme tešiť na herné pecky ako Final Fantasy VII, Jumping Flash, Ridge Racer Type 4 alebo Tekken 3 v ich klasickej podobe.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Herná konzola PlayStation bola svetu predstavená pred takmer 25 rokmi. Vyvinutá spoločnosťou Sony Computer Entertainment, to bola prvá domáca konzola na hranie videohier, ktorej bolo predaných viac ako 100 miliónov kusov. Bola prvou konzolou, ktorá zákazníkom po celom svete dala možnosť hrať hry s real-time 3D grafikou v pohodlí ich domácností, „ píše sa v blogu spoločnosti Sony.

Cena a dostupnosť

Retro konzolu PlayStation Classic si bude môcť dovoliť takmer naozaj každý nadšenec herných konzol. Cena 99 EUR určite nikoho nepoloží na lopatky. Väčším problémom však bude samotná dostupnosť tejto konzoly. Už dnes sa dá predobjednať aj na Slovensku, pričom do oficiálneho predaja by sa mala dostať už 3. decembra. Zatiaľ ale nie je známe, ako spoločnosť Sony plánuje konzolu PlayStation Classic distribuovať a koľko kusov bude vôbec vyrobených.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (Playstation)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre