TechnológieZariadenia

Spoločnosť Oppo predstavila revolučný smartfón. V Číne vyrastá silná konkurencia pre dnešných technologických gigantov

Keď sa povie „Čína“ tak mnohých určite napadne krajina kopírovania či nekvalitných produktov. Nuž doba sa pomaly, ale isto mení. Najnovšie môžeme byť svedkom revolučného smartfónu od spoločnosti Oppo, ktorý prináša viacero noviniek, ktoré sa tie najväčšie spoločnosti nerozhodli zaviesť ešte do praxe.

Poslednými trendami, ktoré ovládli mobilný trh sú výrez v hornej časti smartfónu (iPhone X) a zmenšovanie rámčekov okolo displeja. Najnovšie spoločnosť Oppo predstavila smartfín Find X, ktorý prináša takmer bezrámčekovú prednú stranu vrátane vlastného riešenia fotoaparátu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Oppo Find X je smartfón, ktorý si ide svojou cestou

Odhliadnuc od hardwaru v podobe procesora Snapdragon 845, 8GB RAM a veľkokapacitného úložného priestoru v podobe až do 256GB či veľkého 6,4″ zahnuté displeja s vysokým rozlíšením si smartfón Oppo Find X razí svoju vlastnú cestu. Špecifikácie zariadenia sú totiž defakto rovnaké ako pri iných vlakových lodiach a kde došlo k drobnému updatu tak tam to reálny používateľ nemá šancu pocítiť v praxi, ale na druhej strane vo viacerých oblastiach prináša svoje vlastné riešenia.

Telefón je výnimočný skôr svojím vyhotovením, ktoré pripomína smartfón Vivo Nex, resp. Apex. Smartfón totiž ponúka takmer bezrámčekovú prednú stranu, ktorú pokrýva predný displej. Obdobne ako pri smartóne Nex tak aj v tomto prípade sa výrobca inšpiroval vysúvacím fotoaparátom, ktorý zo zariadenia jednoducho „vytiahnete“. V tomto prípade sa však nejedná len o prednú, ale aj zadnú kameru. Rozdiel ešte nájdeme v spôsobe identifikácie používateľa. V tomto prípade smartfón neponúka žiaden autentifikačný systém v podobe skenera odtlačkov prstov, používatelia si budú musieť vystačiť „len“ s rozpoznávaním tváre.

V každom prípade môžeme vidieť na trhu významné posuny od klasických inovátorov ako sú spoločnosti Samsung či Apple k čínskym výrobcom, ktorí sa neboja priniesť na trh ešte „neodsvedčené“ riešenia. Vnímate tento inovátorsky trend aj Vy?

Zdroj: TheVerge.com, úvodný obrázo : Youtube (The Verge)

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close