HuaweiSpravodajstvo

Spoločnosť Huawei stále rastie a to aj napriek zlým prognózam. Dokazujú to najnovšie hospodárske výsledky

Medziročné nárasty predajov a výnosov stále rastú a čínsky gigant sa tak skoro vzdať nehodlá

Pesimistické prognózy analytikov po uvalení sankcií na čínske spoločnosti vládou USA sa opäť absolútne nepotvrdili. Najnovšie zverejnené hospodárske výsledky spoločnosti Huawei poukazujú práve na fakt, že spoločnosť neustále rastie a tento trend sa tak skoro určite nezmení.

Spoločnosť Huawei len pred niekoľkými hodinami zverejnila hospodárske výsledky za 3. kvartál tohto roku, pričom už na prvý pohľad na samotné čísla je jasné, že spoločnosť má naozaj ďaleko od úbytku výnosov, či od klesajúcich predajov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Obrovský nárast príjmov

Čínsky gigant oproti minulému roku zaznamenal medziročný nárast výnosov až o 24,4% a to aj napriek tomu, že sa jej výrazne dotkli sankcie zo strany USA. Počas tohto obdobia zaznamenala spoločnosť príjmy až na úrovni 78 miliárd eur, pričom čistý zisk spoločnosti narástol až na 7,87 miliárd eur. Pri pohľade na tieto čísla si však nemožno predstavovať iba zisky z predaja smartfónov, či iného hardvéru. Do celkových príjmov spoločnosti sa totižto rátajú úplne všetky „sekcie“ spoločnosti, čiže tam nie sú zahrnuté iba predaje z bežných spotrebiteľských zariadení, ale aj predaje v rámci telekomunikácií, cloudových služieb, či služieb pre podnikové riešenia.

Predaj smartfónov stále rastie

I keď sa v poslednom kvartáli môže stať naozaj všeličo, hospodárske výsledky a predaje spoločnosti Huawei naznačujú, že sa stále uberá správnou cestou. Počet predaných smartfónov za 3 štvrťroky tohto roka presiahol hranicu 185 miliónov zariadení, čo je naozaj slušné číslo. Samotné predaje pritom medziročne narástli až o 26%.

Moderná éra digitálnej tranformácie

Veľkým hráčom v neustálom raste spoločnosti je nová éra 5G digitalizácie, ktorá je pre spoločnosť Huawei kľúčová. Huawei sa stal do konca tohto štvrťroka partnerom pre digitálnu transformáciu vo viac ako 700 mestách po celom svete, v 228 spoločnostiach z rebríčka Fortune Global 500 a v 58 spoločnostiach z rebríčka Fortune Global 100.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close