NávodyZariadenia

Spadol vám smartfón a teraz sa správa zvláštne? Môže to mať súvislosť, niektoré poškodenia nemusíte rozpoznať!

Ak vám v poslednej dobe spadol smartfón, môže sa stať, že sa začne správať zvláštne. Nepanikárte a pokojne odhaľte príčinu tohto správania.

Pád smartfónu nemusí byť príjemnou situáciou najmä vo chvíli, kedy nám samotný pád poškodí displej či iné vonkajšie komponenty. Oprava takéhoto smartfónu nie je síce úplne najlacnejšia, no v konečnom dôsledku je oveľa viac očividná, ako pri vnútornom poškodení zariadenia. V takomto prípade totiž vôbec nemusíme vidieť, že sa s naším smartfónom vôbec niečo stalo. Aby sme sa tak takýmto situáciám vyhli bude najlepšie, keď si na svoj smartfón budeme dávať pozor. Čo však robiť, keď nám predsa len naše zariadenie spadne? Aké to môže mať následky na naše zariadenie a ako ich odhaliť? Odpoveď nám prináša portál anwecellphone.com a mal by ju poznať každý majiteľ smartfónu. Prípadné poškodenie je totiž lepšie odhaliť skôr, ako by nám mal náš smartfón vypovedať v tej najnevhodnejšej situácii.

Nie vždy to musí byť len o rozbitom displeji

Prvá vec, ktorú vieme pri páde poškodiť, je displej. Tie sú však dnes už veľmi odolné a len málokedy sa naozaj stane, že by sme ho pri prvom náhodnom páde úplne poškodili. Na druhú stranu to však nemusíme skúšať, pretože nepotrebujeme pokúšať náhodu. Pri páde však môžeme poškodiť i našu kameru, ktorej môže napríklad prasknúť sklíčko. To však nie je všetko, pretože kamera môže prejsť aj vnútorným poškodením. Pri prípadnom páde sa totiž môžu poškodiť i šošovky, čo môže ovplyvniť kvalitu našich fotografií. Spoznať to môžeme jednoduchým spôsobom, fotografie budú rozostrené a nie v príliš dobrej kvalite.

Poškodených komponentov po páde však môže byť oveľa viac. Pri páde sa totiž môže poškodiť napríklad nabíjací konektor nášho smartfónu, ktorý neskôr nemusí prijímať elektrickú energiu pri nabíjaní. Náš smartfón ďalej môže prísť i k poškodeniu ďalších komponentov, medzi ktoré môžeme zarátať i samotnú základnú dosku smartfónu. Niektorými ďalšími prejavmi smartfónu poškodeného zvnútra môže byť i nižší výkon zariadenia a rôzne lagy či záseky. Akonáhle sa vám bude zdať s vaším smartfónom po páde niečo v neporiadku, odporúčame vám odsledovať si, ako často sa problém prejavuje. V prípade opakovaného vyskytovania sa problému by ste nakoniec mali navštíviť servis.

Pomôžu nám rôzne pevné obaly na smartfón?

Na trhu dnes nájdeme množstvo odolných obalov na smartfón, ktoré nám sľubujú lepšiu ochranu pred mechanickým poškodením. V skratke by teda naše zariadenie malo byť chránené pred následkami pádu či iných kritických situácií. Ani kvalitné púzdro či obal nedokážu náš smartfón však ochrániť na 100%. I keď s ním tak môžeme mať lepší pocit bezpečia, tak by sme si i napriek tomuto obalu mali dávať pozor na náš smartfón. Ani sebalepšie púzdro nedokáže náš smartfón pred každým pádom a vnútorným poškodením. Otrasy a prudké pohyby totiž naše zariadenie registruje i v takomto odolnom obale.

Veríme, že podobný problém nebudete musieť v najbližšej dobe a ideálne nikdy riešiť. Nikdy však nevieme, kedy sa nám „pošťastí“ a náš smartfón sa zrazu bude správať neočakávane. Predtým ako ale začneme panikáriť, by sme si mali spomenúť, či nám v poslednej dobe naše zariadenie niekde nespadlo.

Riešili ste niekedy podobný problém spojený s pádom? A ako chránite svoje zariadenie pred takýmito situáciami? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close