Sony bude prepúšťať. Prepustí 50% pracovnej sily pracujúcej na smartfónoch, aby sa do roka 2020 stala mobilné divízia ziskovou

sony-616393_960_720
Zdroj: Pixabay.com

Sony, spoločnosť, ktorú si po dlhú dobu väčšina ľudí spájala s hernými konzolami,  hudobným príslušenstvom a v posledných rokoch aj so smartfónmi bude vo veľkom prepúšťať. Píše portál Fonearena.com.

Sony bude prepúšťať

Japonský výrobca elektroniky, vrátane smartfónov bude vo veľkom prepúšťať. Celkovo sa kapacity spoločnosti  znížia približne o polovicu, na 2000 zamestnancov (pozn. redakcie: opatrenia sa dotýkajú len pracovníkov mobilnej divízie). Dôvodom má byť dlhodobý pokles záujmu o mobilné zariadenia, ktorý spoločnosť ťahá dolu. Len pre zaujímavosť, mobilný divízia Sony ukončí účtovný rok so stratou 863 miliónov dolárov. Zamestnanci, ktorí nestratia prácu budú presunutí na iné pracoviská.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hovorca spoločnosti uviedol, že to nie je dôsledkom zhoršených vzťahov americko-čínskej vlády, ale dôvodom sú finančné výsledky. Zároveň dodáva, že do konca mesiaca bude zastavená produkcia ďalších zariadení, s výnimkou thajskej továrne. V závere dodáva, že saspoločnosť primárne sústredí len na trh v Európe a vo východnej Ázii.

Cieľom týchto opatrení je, aby sa do roku 2020 dostali do zelených čísiel.

Zdroj: Fonearena.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre