Snapdragon 875 láme všetky výkonnostné rekordy. Ukazuje to najnovší únik informácií

Snapdragon 875 bude pravdepodobnejšie najvýkonnejším mobilným procesorom na trhu

Qualcomm Snapdragon
Zdroj: Qualcomm

Nový vlajkový procesor spoločnosti Qualcomm pomaly, ale isto je na ceste. Mal by byť oficiálne predstavený už 1. decembra počas Tech Summit Digital 2020. Dnes o procesore toho moc nevieme okrem toho, že pôjde o prvý procesor spoločnosti vyrobený 5nm technológiou.

Portál phonearena.com poukazuje na najnovší únik informácií, o ktorý sa postaral Abhishek Yadav, ktorý prostredníctvom sociálnej siete Twitter zdieľal výsledok z AnTuTu testovania. Podľa zverejneného náhľadu, výkon procesora sa zastavil na hodnote 847 868 bodov, čo je o ~25% viac, ako je to v prípade aktuálne najvýkonnejšieho zariadenia Rog Phone 3, ktoré je poháňané procesorom Snapdragon 865+.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa aktuálnych informácií, ktoré kolujú zákulisím, Snapdragon 875 bude mať nový dizajn jadra typu Cortex-X1 a Cortex-A78. Zároveň sa hovorí, že nový procesor spoločnosti Qualcomm bude vybavený X60 5G modemom. Očakáva sa, že tento typ jadra použije aj spoločnosť Samsung v súvislosti s pripravovanými procesormi Exynos. Tiež nám nedovolí dodať, že podľa predošlých informácií, ktoré obehli technologický svet, nový procesor spoločnosti Samsung dosiahol „len“ 693-tisíc bodov. Ak by sa tieto informácie potvrdili, tak v praxi by to znamenalo enormný náskok spoločnosti Qualcomm pred konkurenciou.

Mimochodom, v súčasnosti procesory vyrobené 5nm technológiou doposiaľ uviedli na trh len spoločnosti Huawei (Mate 40) a Apple (iPhone 12).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre