SpravodajstvoXiaomi

Smartfóny z radu Xiaomi 12 sa majú vrátiť k nepopulárnemu dizajnu, čo môžeme očakávať?

Modely z radu Xiaomi 12 získajú zrejme starší dizajn kamery. Inšpirovať sa majú práve u modelového radu Mi 10T z minulého roka.

Rok 2021 bol pre Xiaomi významný hneď z viacerých dôvodov. Jedným z nich však je i redizajn viacerých modelových radov, medzi ktorými sa radí za najikonickejší dizajn modelov z radu Mi 11. Tieto smartfóny priniesli naozaj skvele umiestnenú kameru na zadnej strane, ktorá nejako výrazne nevytŕča a tým nevytvára výrazné nerovnosti. Budúci rok by sme sa podľa známeho leakera ako Digital Chat Station mali opäť vrátiť do čias, kedy kamerový modul na zadnej strane smartfónu nevkusne vystupoval. Informuje nás o tom portál TechRadar.com a my už teraz vieme, v duchu akého dizajnu sa bude niesť modelový rad Xiaomi 12.

Návrat k sérii Mi 10T?

Modelový rad Mi 10T je známy pre svoju dostupnú cenu, displej s obnovovacou frekvenciou až do 144Hz a tiež i nekompaktné rozmery. Modely z tejto série sú považované za ťažké a priveľmi veľké, na druhú stranu im však tiež vystupuje kamerový modul viac, ako by sme očakávali. Táto séria sa teda síce podarila špecifikáciami, no čo sa týka dizajnu, veľmi neohromila. A práve táto séria smartfónov od Xiaomi má byť inšpiráciou spoločnosti pre modelový rad Xiaomi 12.

xiaomi mi 10t
Pôvodný dizajn modelov z radu Mi 10T. Zdroj: Twitter @Sudhanshu1414

Známy leaker poukazuje na to, že takýto dizajn kamery by mohol byť využitý aj v budúcnosti. A mnohí teda odhadujú, že leaker poukazuje práve na sériu Xiaomi 12. V každom prípade by to bol pre spoločnosť krok dozadu. Séria Mi 11 totiž priniesla elegantný dizajn a kamerový modul bol naozaj veľmi pekne zapustený do tela smartfónu. Ak by sa teda Xiaomi rozhodlo priniesť opäť dizajn vystupujúcej kamery ako je tomu u série Mi 10T, mnohí fanúšikovia by isto ostali sklamaní.

Prečo nie je tento dizajn správnou voľbou pre sériu Xiaomi 12?

Dizajn smartfónu je nepochybne dôležitou súčasťou rovnako, ako je i jeho výbava. Ak sa vám teda smartfón dizajnovo nepáči, isto by ste si ho nekúpili. Toto môže byť kameňom úrazu i pre sériu Xiaomi 12. A ak teda zarátame i fakt, že je tento dizajn už zastaralý a navyše sú vystupujúce kamery veľmi nepraktické, dostaneme sa k záveru, že by to tejto sérii mohlo len uškodiť. Spoločnosť tiež plánuje do tejto série priniesť i kompaktné modely, ktoré by sa takému dizajnu mohli vyhnúť.

Na finálne výsledky si však budeme musieť ešte chvíľu počkať. Prvé smartfóny z radu Xiaomi 12 budú odhalené už 16. decembra na veľkom štvorhodinovom predstavovaní spoločnosti. Dovtedy nám teda ostáva len dúfať, že čínsky gigant príde s o niečo elegantnejším dizajnom.

Ako sa vám páči pôvodný dizajn smartfónov z radu Mi 10T? A pozdával by sa vám aj u pripravovanej série smartfónov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close