Smartfóny Huawei po zásahu americkou vládou nebudú mať plný prístup k aktualizáciam operačného systému Android

Huawei P20 Lite recenzia
Zdroj: VoSveteIt.sk

Ekonomická vojna medzi USA a Čínou naberá na obrátkach. Len včera sme vám priniesli report o tom, že USA zaradilo čínsky Huawei a HiSilicon (dcérska spoločnosť Huaweiu) na zoznam spoločností, s ktorými americká vláda obmedzuje možnosti obchodovania.

Americká vláda o tomto kroku začala informovať viacero vybraných amerických spoločností, ako sú napríklad Qualcomm, Intel, ARM a ďalšie. Medzi nimi je však aj spoločnosť Google, ktorá o tom informovala prostredníctvom oficiálnej Twitter stránky spoločnosti. Upozornil na to redaktor portálu AndroidCentral.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo to znamená pre používateľov?

Určite mnohých touto správou nepotešíme. Zákaz, ktorý vydala americká vláda sa totiž týka všetkých služieb, vrátane softwarových, ktoré čínsky Huawei nakupuje v Amerike. Zákaz sa však našťastie netýka open-source služieb, kde spadá aj operačný systém Android. Na druhej strane však treba podotknúť, že aj napriek tomu, používatelia smartfónov značky Huawei budú čiastočne obmedzení. Konkrétne, zariadenie Huawei nebudú môcť mať predinštalované služby spoločnosti Google (napríklad obchod Google Play, G-mail,…). Zároveň, spoločnosť Google nebude naďalej poskytovať aktualizácie pre telefóny Huawei a zároveň nebude certifikovať nové zariadenia. To môže za dôsledok to, že napríklad nebude oficiálnou cestou dostupný najnovší Android Q pre majiteľov telefónov Huaweiu.

Spoločnosť Google na opatrenia americkej vlády reagovalo statusom na sociálnej sieti Twitter, v ktorom píše, že služby ako sú Google Play a ďalšie, budú aj naďalej dostupné na existujúcich smartfónoch. Bližšie sa však zatiaľ k vzniknutej situácii spoločnosť nevyjadrila.

Aktuálne, riešením kým nepominie ekonomická vojna medzi USA a Čínou jediným riešením je, že americká vláda udelí výnimkou spoločnosti Google, aby mohli aj naďalej poskytovať svoje služby v plnom rozsahu.

Via AndroiCentral.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre