Spravodajstvo

Smartfóny budú vedieť využiť svoj výkon efektívnejšie: Poslúži k tomu táto funkcia

Smartfóny s nadstavbou Oxygen OS budú môcť využiť RAM vyhradenú pre hry. Vďaka tomu budú fungovať plynulejšie a výkonnejšie.

Výkon smartfónov je niečo, čo trápi mnohých náročnejších používateľov. Tí, ktorí radi hrajú hry na svojich smartfónoch či využívajú náročnejšie aplikácie, tak by určite ocenili, keby ich zariadenia vedeli pracovať ešte efektívnejšie. Nezáleží pritom na tom, aký procesor majú vo výbave alebo koľko RAM majú k dispozícii. Vždy sa dá ešte o kúsok vylepšiť a využiť tak potenciál svojho telefónu o niečo viac. Čínsky výrobca telefónov pritom zapracoval na skutočne zaujímavej funkcii, ktorá bude môcť naše smartfóny o kúsok vylepšiť v oblasti výkonu. V čom bude spočívať a ktoré telefóny z nej budú profitovať? To prezradil portál androidauthority.com a my si to teraz rozoberieme aj v našom článku.

Smartfóny hráčov budú ešte výkonnejšie

Vyšší výkon smartfónov oceníme vždy, najmä keď si chceme zahrať nejakú dobrú hru a oddýchnuť si po dlhom dni. Hry si pritom vyžadujú výkonnejšie smartfóny s lepším čipsetom a samozrejme väčšou kapacitou RAM. To si uvedomuje aj spoločnosť OnePlus, ktorá zo svojich telefónov bude chcieť vyťažiť ešte viac a v rámci svojej nadstavby Oxygen OS plánuje predstaviť funkciu, ktorá sa o vyšší výkon telefónu postará. V uzatvorenej beta verzii systému sa objavila práve novinka, ktorá poteší najmä hráčov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi 13 Pro hry
Zdroj: Vosveteit.sk

Nadstavba Oxygen OS 14 má pritom ponúknuť akúsi RAM vyhradenú pre hry. Váš smartfón si má určiť určitú kapacitu, ktorá bude určená len pre hranie hier a nebudú ju tak zaťažovať ďalšie procesy, ktoré by ho spomaľovali. Aj vďaka tomu budú môcť byť smartfóny hráčov o niečo rýchlejšie a výkonnejšie, pričom by OnePlus mohol zabodovať práve u týchto používateľov. RAM vyhradená pre hry pritom bude funkciou v nastaveniach, ktorú by sme si aktivovali. Nie každý by ju teda musel využívať.

Kedy funkcia príde do smartfónov?

Aktuálne sa funkcia objavila v kóde nadstavby Oxygen OS 14, pričom zatiaľ nie je nikde potvrdené jej vydanie. Výrobca tak môže len testovať, ako sa bude funkcia správať v telefónoch a či sa dostane na verenosť medzi používateľov. Smartfóny od spoločnosti OnePlus by však v budúcnosti mohli disponovať možnosťou, ktorá by potešila nejedného používateľa aj výkonnejších telefónov, no najmä fanúšikov mobilných hier.

samsung galaxy s23+ vykon
Zdroj: Vosveteit.sk

Hry by sa tak v našich smartfónoch spúšťali rýchlejšie a ich hranie by mohlo byť o niečo plynulejšie. Musíme ale spomenúť, že nadstavba systému Android Oxygen OS už aktuálne podobnou funkciou disponuje. Nesústreďuje sa však na využívanie určitého priestoru RAM. OnePlus by tak mohol svoje smartfóny vylepšiť o niečo viac práve v tejto oblasti.

Hrávate hry na svojich smartfónoch? A využili by ste funkciu, ktorá by ich optimalizovala ešte viac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close