Smartfón Oppo Find X vrcholne zlyhal v teste odolnosti. Čínsky výrobca má na čom zapracovať

Zdroj: Youtube - JerryRigEverything

Určite sa väčšina z nás zhodne na tom, že smartfón Oppo Find X momentálne patrí k najzaujímavejším a jedinečným smartfónom na trhu. Jeho výnimočný dizajn, vysúvací vrchný panel a krásny all screen displej ho výrazne odlišujú od konkurencie a to nie iba od tej čínskej, ale celosvetovej.

Unikátny Oppo Find X je vlajkovou loďou čínskej spoločnosti Oppo, ktorá ho svetu predstavila 18. júna. Svet bol vtedy vďaka jeho technologickému pokroku ohromený, no smartfón nakoniec prichádza s naozaj obrovským nedostatkom. Hneď v prvých testoch odolnosti sa ukázalo, že smartfón neprežije bežné ohnutie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Väčšinu testov zvládol bezproblémov

Na smartfón si posvietil známy youtuber JerryRigEverything, ktorý ho podrobil hneď širokej škále testov odolnosti. Nechýbalo klasické testovanie odolnosti voči poškriabaniu displeja, zadného krytu, bočných kovových častí a fotoaparátov. Neskôr sa na rad dostalo testovanie výsuvného vrchného panelu, ktorý sa autorovi videa moc nepozdával. Celý panel je na prvý pohľad dosť labilný, motorček je príliš silný a v paneli sa nachádzajú veľké medzery, do ktorých sa môžu ľahko dostať nečistoty a miniatúrne predmety. Autor si takisto posvietil aj na odolnosť voči ohňu, kde sa smartfón zapísal taktiež medzi priemer.

Neprežil bežné ohnutie

Osudným sa mu stalo ale testovanie odolnosti voči ohnutiu smartfónu. Autor videa jednoducho vzal smartfón do dvoch rúk a v polovici ho ohol. Displej smartfónu to po pár sekundách jednoducho nevydržal a začal praskať. Ako samotný autor vo videu poznamenal, smartfón nemá problém so slabou konštrukciou, ale s odolnosťou samotného AMOLED displeja. Ten je jednoducho príliš krehký a veľký, kvôli čomu začne takmer okamžite praskať. Taktiež si treba uvedomiť, že podobným testom úspešne prejde viac ako 90 percent smartfónov, čiže sa nejedná o test nezlúčiteľný so životom smartfónu.

Keďže sa jedná hlavne o problém s displejom, jeho odstránenie určite nebude také jednoduché. Časom by sa dal podobný problém vyriešiť použitím flexibilného displeja, no ich reálnej implementácie sa určite nedočkáme skôr ako budúci rok.

Zdroj: Youtube – JerryRigEverything

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre