ANDROIDNávody

Služby Google Play často bývajú jedným z väčších žrútov batérie. Ako to zmeniť?

Služby Google Play bývajú často jedným z väčších žrútov batérie v smartfóne. Ide však o funkciu, ktorú nemôžeme vypnúť. Ako ju môžeme optimalizovať?

Naše smartfóny nabíjame niekedy aj viackrát za deň. Dnešné aplikácie totiž požadujú viac energie, než tomu bolo kedysi a to je úplne normálne. No niektoré aplikácie ani nevyužívame naplno, no ich činnosť na pozadí má veľký vplyv na výdrž batérie.

V tomto prípade narážame na Služby Google Play. Tieto služby si vedia náramne ukrojiť percentá z našej batérie, čo nám skracuje výdrž na jedno nabitie, píše xatakandroid.com upozorňujúc na tipy nižšie. Často to ale berieme ako danú vec, s ktorou sa nedá nič robiť. Veď predsa Android je Google a tieto služby proste patria pod systém. To je síce pravda, no niečo sa s tým predsa len dá robiť a my si dnes ukážeme čo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako optimalizovať Služby Google Play

Žiadny systém nie je stopercentný a to platí aj pri takom technologickom gigantovi, akým je Google. Reštart zariadenia vie iba pomôcť a aj preto by to malo byť prvé riešenie nielen pri tomto probléme. Jednoducho zariadenie reštartujte a následne sledujte zmeny. Väčšinu problémov vie reštart zariadenia vyriešiť. Dôvodom je, že dôjde nielen k premazaniu dočasnej pamäte, ale aj k reštartovaniu procesov ako takých, ktoré mohli fungovať nesprávne.

Sluzby Google Play_bateria_2
Zdroj: vosveteit.sk

Okrem reštartu zariadenia vie pomôcť aj reštart samotnej aplikácie. Preto prejdite do Nastavení, kde nájdite danú aplikáciu a kliknite na Ukončiť (toto tlačidlo sa vie líšiť v závislosti od značky zariadenia), no taktiež nezabudnite vymazať dáta aplikácie. Všetky tieto tlačidlá by sa mali nachádzať pri sebe. Tento postup viete uplatniť pri rôznych aplikáciách.

xiaomi ukončenie aplikácie
Zdroj: vosveteit.sk

Ak nefunguje reštart, tak sa poobhliadnite po aktualizácii. Je dosť možné, že vývojári o chybe vedia a pracujú na zlepšení. Preto určite prejdite do Obchodu Play a danú aplikáciu aktualizujte.

Sluzby Google Play_aktualizacia
Zdroj: vosveteit.sk
Google Play-Dienste
Google Play-Dienste
Developer: Google LLC
Price: Free

Opačným riešením vie byť odstránenie všetkých aktualizácií. Ak je chyba príliš nová, tak je dosť možné, že vývojári ju neoptimalizovali dostatočne pre váš telefón. V takom prípade pomôže odinštalovanie všetkých aktualizácií a tým pádom návrat k základnej verzii. Tento krok viete vykonať rovnako, ako ukončenie uvedené vyššie. V danej sekcii správcu aplikácie by sa malo nachádzať tlačidlo Odinštalovania aktualizácií. Prípadne môžete za týmto účelom využiť obchod Play, kde je k dispozícii možnosť odinštalovania aplikácie.

Za zvýšenou spotrebou nemusí byť iba Google

Ak na svojom zariadení zbadáte zvýšenú spotrebu energie, tak za tým nemusí byť hneď Google a jeho služby. Môže za tým byť nejaká škodlivá aplikácia. Preto si spotrebu energie jednotlivých aplikácií skontrolujte v Nastaveniach telefónu v sekcii Batéria.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close