Spravodajstvo

Slováci pozor! Jedna z najväčších zmien, ktorá súvisí so zobrazovaním obsahu na Facebooku, je už dostupná aj u nás!

Jedna z posledných zmien, ktorú Facebook predstavil len nedávno, je už dostupná aj u nás. Pozrite sa, kde nájdete kartu Kanály a čo ponúka!

Približne týždeň dozadu Facebook oznámil veľkú novinku, ktorá súvisí so zobrazovaním a filtrovaním obsahu, ktorý vidíme na nástenke. Sociálna sieť v rámci publikovanej správy uviedla, že nám uľahčí mať kontrolu nad zobrazeným obsahom.

Zuckerberg konkrétne predstavil novú kartu „Feeds“, resp. Kanály. Ide o kartu, ktorá umožňuje lepšie kategorizovať obsah, ktorý sa nám zobrazuje.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Chápeme, že možno budete chcieť viac možností, pokiaľ ide o triedenie a zobrazovanie obsahu. Sú chvíle, kedy možno viete, čo hľadáte – povedzme najnovšie príspevky z vašich skupín – alebo sa možno budete chcieť stretnúť s čerstvým, zábavným obsahom. Keďže sa Domov stáva skôr vyhľadávacím nástrojom, pomocou ktorého môžete nájsť a sledovať nový obsah a tvorcov prostredníctvom odporúčaní, karta Informačné kanály poskytuje jednoduchý spôsob prístupu k obsahu od ľudí a komunít, s ktorými ste už na Facebooku v spojení.“, uviedla sociálna sieť v publikovanej správe.

Karta Kanály je už dostupná pre prvých Slovákov!

Hoci sociálna sieť uviedla, že sprístupnenia tejto funkcie môže trvať i niekoľko týždňov, tak aj napriek tomu, niekoľko dní trvať, tak čoraz viac používateľov hlási dostupnosť tejto sekcie. Výnimkou nie sú ani používatelia zo Slovenska.

Samotnú kartu nájdete vo vrchnej lište vedľa ikony s upozorneniami, viď snímku obrazovky nižšie.

Karta Kanaly_Facebook_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom, ako kliknete na novú kartu, tak sa vám zobrazí nástenka so štyrmi možnosťami. Ide konkrétne o možnosti „Všetko“, „Obľúbené“, „Priatelia“ a „Skupiny“. Ako už z názvu týchto kariet plynie, tak ide o obsah z jednotlivých kategórií.

Karta Kanaly_Facebook_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Okrem iného karta Obľúbené, čo je vlastne obsah zo stránok, ktoré sledujete, ponúka ešte funkciu spravovania sledovaných stránok. Potom, ako si otvoríte túto kartu a kliknete na „Spravovať obľúbené“, tak budete mať k dispozícii možnosť odstránenia jednotlivých stránok z tejto sekcie.

Novú sekciu Kanály máme zatiaľ dostupnú na niekoľkých zariadeniach v redakcii, nie ale na všetkých. Je preto možné, že ju sociálna sieť uvoľňuje postupne. Ak ju ešte neevidujete, tak ju budete mať pravdepodobne dostupnú v priebehu najbližších hodín, či dní.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close