ANDROIDSpravodajstvo

Skorá verzia Androidu 13 odhaľuje jednu funkciu, po ktorej mnohí používatelia dlho bažia. Čo to bude?

Skorá verzia Androidu 13 odhaľuje prvú novú funkciu.

V súčasnosti sa pozornosť používateľov Android smartfónov sústreďuje najmä k Androidu 12, ktorý síce pomaly, ale postupne je distribuovaným pre čoraz väčšie množstvo smartfónov. Ale aj napriek tomu, väčšina z nás stále beží ešte na Androide 11, prípadne na staršom Androide 10.

Najnovšie sa však objavujú prvé správy ohľadne Androidu 13, ktorého predstavenie je ešte ďaleko pred nami. Nič to však nemení na tom, že Google už aktívne pracuje na novej generácii operačného systému.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Poznáme jednu z prvých funkcií, ktorá sa objaví v Androide 13

Najnovšie vývojári známeho fóra xda-developers.com odhalili v skorej verzii Androidu 13 jednu z funkcií, na ktorú sa môžeme už dnes tešiť. O čo konkrétne ide? Ukážeme si nižšie.

Android 13 (Tiramisu) ponúkne funkciu súvisiacu s možnosť zmeny preferovaného jazyka na úrovni aplikácie. Portál konkrétne poukazuje na to, že skorá verzia OS odhaľuje, že používateľ si bude môcť pri aplikáciách zmeniť jazyk bez ohľadu na to, aký jazyk je prednastavený naprieč systémom. Funkcia nesie mimochodom kódové označenie „Panlingual“.

Android 13_nove nastavenia jazykov pre individualne aplikacie
Zdroj: xda-developers.com

Ide o vcelku užitočnú funkciu pre viacjazyčných používateľov, ktorí preferujú iný jazyk aplikácie, ako je prednastavený jazyk systémom, či vývojárom aplikácie. Používatelia sa tak budú môcť okrem iného vyhnúť i nepodareným prekladom v aplikáciách, ktorých optimalizácia pre menšie národy, nie je vždy ideálnou.

Portál v závere dodáva, že funkcia je dostupnou prostredníctvom novej sekcie„Jazyky aplikácie“, ktorú nájdeme v nastaveniach smartfónu pod položkou „Jazyky a vstup“. Zároveň však, používatelia k nej budú môcť pristupovať aj prostredníctvom obrazovky smartfónu potom, ako podržia logo aplikácie a zvolia možnosť „Informácie o aplikácii“.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close