Skontrolujte si dostupnosť MIUI 12.5: Ďalšie dva populárne modely aktualizáciu už registrujú!

MIUI 12.5 práve mieri do dvoch populárnych smartfónov z radu Mi 9, pričom nadstavbu so systémom Android 11 evidujeme i u nás.

MIUI 12.5_aktualizacia ako nainstalovat
Zdroj: YouTube (Technolobe)

Spoločnosť Xiaomi sa nám opäť raz rozbehla s aktualizáciami systému a po včerajšom uvoľnení najnovšej nadstavby pre Redmi Note 7 mieri do ďalších populárnych smartfónov. Medzi zariadenia s nadstavbou MIUI 12.5 sa tak pridávajú dva obľúbené modely zo série Mi 9, pričom tento modelový rad by mal byť už čoskoro aktualizovaný celý. Tento raz sa však budeme rozprávať o základnom modeli Mi 9 a kompaktnom Mi 9 Lite, o čom informuje portál Notebookcheck.net.

Populárne smartfóny z radu Mi 9 získali aktualizáciu

I keď je nová verzia nadstavby MIUI 12.5 dostupná pre oba modely, nie všetky zariadenia ju majú dostupnú. Model Mi 9 však aktualizáciu získava posledných pár dní postupne, pričom viacerí používatelia i v našich končinách hlásia jej dostupnosť. V smartfónoch ju nájdeme pod názvom V12.5.1.0.RFAEUXM a je teda dostupná pre majiteľov smartfónu s európskou (EU) ROM.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Model Mi 9 Lite mal aktualizáciu získať už skôr, no pre problémy s adaptáciou na Android 11 model ostal na staršej verzii MIUI. Optimalizácia systému Android však zrejme bola úspešná a aktualizácia s názvom V12.5.2.0.RFCMIXM pre Mi 9 Lite s globálnou (MI) ROM mieri do modelu ako s MIUI 12.5, tak i s Androidom 11.

Posledná veľká aktualizácia Androidu, MIUI 13 však ešte získajú

Modely z radu Mi 9 sú smartfónmi z roku 2019, kedy zožali obrovský úspech. Oba smartfóny boli predstavené so systémom Android 9 Pie, čo znamená, že v tomto prípade ide o druhú veľkú aktualizáciu systému. Vzhľadom k predchádzajúcej aktualizačnej politike spoločnosti a predbežnému zoznamu podporovaných zariadení predpokladáme, že Android 11 bude pre modely konečnou zastávkou.

Dobrou správou však je, že MIUI 13, ktoré bude predstavené už čoskoro do modelov ešte dorazí. Vychádza to taktiež z predbežného zoznamu podporovaných zariadení. Nová nadstavba z dnes stále veľmi využívaných modelov urobí svieže zariadenia s množstvom funkcií ako napríklad virtuálna RAM, ktoré isto potešia ich majiteľov.

Vlastníte niektorý zo smartfónov i vy? A registrujete aktualizáciu i u vás? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre