NávodyTechnológie

Škoda do roku 2025 chce priniesť 5 elektromobilov. V roku 2019 prinesie však ešte „medzistupeň“, hybridný Superb

Českú automobilku Škoda netreba nikomu zvlášť predstavovať, jedná sa predsa o najrozšírenejšie značku automobilov nie len v Česku, ale aj na Slovensku. Je plány však vyrážajú mnohým dych, chystá sa totiž do roku 2025 predstaviť až 5 elektromobilov.

Škoda vidí budúcnosť áut v elektromobiloch

„Budúcnosť značky Škoda bude elektrická,“ hovorí šéf značky, Bernhard Maier. „Plánujeme, že do roku 2025 zákazníkom ponúkneme päť vozidiel s čisto elektrickým pohonom v rôznych segmentoch. Je to dôležitý krok pre budúcnosť značky Škoda, aj Českej republiky ako jedného z centier automobilového priemyslu,“ dodal Bernhard Maier.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvý elektromobil by mohol podľa oficiálnych informácií brázdiť cesty už v roku 2020. Predtým avšak by sme sa mali dočkať ešte jedného auta, ktoré bude mať blízko k „čistejšej energii“. Reč je konkrétne o modely Škoda Superb, ktorá bude hybridným automobilom a príde už v roku 2019.

Všetky elektrické automobily by sa mali vyrábať na linkách závodu v Kvasinách. Komponenty pre hybridné autá sa budú vyrábať zas v Mladej Boleslavi.

Zdroj: Auto.sk

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close